05.05.2021, 18:03

ЦВК відмовилася реєструвати Вірастюка народним депутатом

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
вирастюк

Центральна виборча комісія встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом за результатами проміжних виборів на 87-му окрузі на Івано-Франківщині.

Про це офіційно ]]>повідомила ]]>прес-служба ЦВК, передає Час Пік.

Як зазначається, до ЦВК 27 квітня 2021 року надійшла заява Василя Вірастюка разом з відповідними документами, необхідними для реєстрації його народним депутатом України.

Водночас дії Комісії стосовно встановлення нею 22 квітня 2021 року результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року були оскаржені до Верховного Суду кандидатом в цьому окрузі Олександром Шевченком та партією "За майбутнє".

Так, 29 квітня Верховний Суд своєю ухвалою заборонив Комісії вчиняти дії з реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України до набрання законної сили рішенням.

Водночас Постановою Великої Палати Верховного Суду від 1 травня скасовано протокол Центральної виборчої комісії від 22 квітня 2021 року про результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі.

За таких обставин, станом на 5 травня, ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України згідно поданої ним заяви.

При цьому Комісія звернула увагу, що згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду у цій справі, викладеною у постанові від 2 травня, реєстрація обраної особи депутатом перебуває у відношенні причини і наслідку, де встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі є причиною для рішення про реєстрацію обраного депутата, а його реєстрація – наслідком рішення ЦВК про встановлення результатів виборів.

Заступник Голови Комісії Віталій Плукар зазначив, що Комісією вживаються всі заходи задля пошуку найбільш оптимального шляху вирішення даної ситуації, зокрема, з урахуванням законодавчо визначених повноважень ЦВК та позиції суду.

Нагадаємо, Вірастюк балотувався у Верховну Раду від партії "Слуга народу". 22 квітня ЦВК офіційно визнала його переможцем на довиборах у виборчому окрузі №87, але цей протокол Комісії було скасовано Великою Палатою Верховного Суду.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss