13.05.2021, 09:42

Україна точно буде членом НАТО: у Кабміні зробили заяву

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Украина, НАТО

Україна точно стане членом Північноатлантичного Альянсу. Це вже підтверджено Генеральним секретарем Йенсом Столтенбергом та міжнародними партнерами країни.

Україна вступить в НАТО, питання полягає лише в термінах вступу. Відповідну заяву зробила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі каналу "Україна 24", передає Час Пік.

"Україна буде членом НАТО, це вже підтверджено і генеральним секретарем, і зокрема американськими, французькими і німецькими колегами.

Звичайно, цей процес достатньо тривалий. Наприклад, Північна Македонія рухалася у напрямку виконання тільки ПДЧ фактично 20 років. Лише сьогодні ми починаємо дискурс щодо отримання ПДЧ – це робота, яка триватиме кілька років, але паралельно з цим ми робимо великий вклад в колективну безпеку, беремо участь фактично у всіх доступних навчаннях НАТО, підвищуємо взаємосумісність наших військових підрозділів з натівськими, долучаємося до формування стратегії НАТО щодо чорноморської безпеки", - сказала Стефанішина.

На думку віце-прем'єр-міністра, процес євроатлантичної інтеграції є незворотнім, а політичне рішення буде прийнято протягом найближчих років.

"Сам процес євроатлантичної інтеграції уже відбувається, він не зворотний. Політичне рішення буде ухвалено. Я впевнена, що в найближчі роки, хоча не все залежить від України. Але підтвердження, що ми будемо членами НАТО, вже є. Важливо, що ми зараз починаємо цю роботу, політичні перемовини", - додала Стефанішина.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss