30.08.2021, 07:22

Зустріч Зеленського з Байденом знову перенесли: нова дата і програма візиту до Вашингтона

Леся Матвеева | Всі новини автора
Владимир Зеленский и Джо Байден

Зустріч президентів США та України Джо Байдена та Володимира Зеленського 31 серпня не відбудеться. Переговори глав двох держав перенесли вже вдруге.

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена перенесли на 1 вересня. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в коментарі для українських ЗМІ заявив, що в перенесенні дати зустрічі лідерів двох країн немає ніяких "двозначностей", передає Час Пік.

За його словами, перенесення зустрічі пов'язане з ситуацією в Афганістані. Зустріч Зеленського та Байдена перенесли для того, щоб ситуація в Афганістані не стала перешкодою для переговорів.

"Ситуація абсолютно прозора і легко з'ясовна. Рішення про зустріч президентів 1 вересня, а не 31 серпня абсолютно протокольне і пояснюється, зокрема, і тим, що це і останній день евакуаційних процедур з Афганістану.

Для України безумовно зручніше провести зустріч лідерів в інформаційній обстановці наступного дня. Коли саме Україна стане ключовим ньюсмейкером американського порядку. І тут мова йде тільки про підсумкове узгодження, а не про "ініціативи перенесення" з тієї чи іншої іншої сторони", – зазначив Михайло Подоляк.

Посол України в США Оксана Маркарова повідомила, що Посольство України в США та Офіс президента завершують підготовку візиту Володимира Зеленського до Вашингтона. Президент України перебуватиме у Вашингтоні два дні - 31 серпня та 1 вересня, потім поїздка до Каліфорнії.

"З уже запланованого в Вашінгтоні - зустріч Президентів України та США у Білому Домі, основні складові цієї зустрічі уже розплановані та узгоджені обома сторонами, зустрічі з очільниками ключових для українсько-американських відносин міністерств, а також дві важливі публічні презентації від Президента та Першої леді для представників медіа, громадськості та інформаційно-аналітичних центрів. Крім того, заплановане відкриття Українського Дому, а також відвідання знакових для відносин України та США місць Вашингтона", - написала Маркарова в Facebook.

Нагадаємо, спочатку лідери США та України планували провести переговори 30 серпня. Але 19 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що у зв'язку з розширенням елементів програми візиту зустріч переноситься на 31 серпня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк