11.10.2021, 08:31

Необхідна госпіталізація: Лікар Саакашвілі заявив про погіршення стану голодуючого політика

Леся Матвеева | Всі новини автора
Саакашвили

Стан здоров'я ув'язненого екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, який продовжує голодування у в'язниці, погіршився. Необхідна госпіталізація політика, який голодує вже 10 днів.

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі голодує у в'язниці Руставі вже десятий день. Його особистий лікар Ніколоз Кіпшидзе заявив, що стан політика погіршується, повідомляє Час Пік з посиланням на грузинські ЗМІ.

Саакашвілі з дня затримання оголосив голодування на знак протесту проти висунутих проти нього звинувачень. Протягом десяти днів він відмовлявся від їжі, періодично вживаючи тільки соки та воду з медом.

"Його стан досить серйозно погіршився ... Два дні тому він виглядав зовсім інакше, а тепер справа складніша. Йому стало складно ходити, трохи важко говорити і так далі ... Він відмовляється приймати мед і соки і тепер п’є тільки воду...

Офіційно ми говоримо, що він голодував десять днів, але це не десять днів, я думаю, що вже 14-15 днів. Я не знаю, як він приїхав до Грузії, але він сказав мені, що нічого не їв в дорозі, і він нічого не їв в Батумі, у нього не було там їжі", - сказав Кіпшидзе.

За словами лікаря, ситуацію ускладнює те, що у екс-президента Грузії є рідкісне захворювання, про яке він ніколи не говорив у ЗМІ. Таласемія крові - спадкове генетичне захворювання, яке виникає при пошкодженні генів гемоглобіну.

"Я ніколи не говорив про це по телевізору, а сьогодні отримав право оприлюднити... При цій хворобі крові не може бути абсолютно ніякого голодування... Він знав про цю хворобу ще з дитинства, але діагноз йому було поставлено у Вашингтоні під час одного з його візитів", - зазначив Кіпшидзе.

Нагадаємо, Саакашвілі затримали 1 жовтня після того, як він таємно повернувся до Грузії. У Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Своє затримання політик вважає незаконним, а звинувачення на його адресу сфальсифікованими.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк