03.12.2021, 07:20

Венедіктова заявила про понад 200 справ проти бізнеса Ахметова

Марина Началова | Всі новини автора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова натякнула, що її відомства має понад 200 справ проти компаній, пов'язаних з олігархом Рінатом Ахметовим.

Про це Венедіктова написала у Фейсбуці, передає Час Пік.

Вона зазначила, що "великий бізнес в шкаралупі політики і власних ЗМІ буде поважати закон".

"Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики", - заявила генпрокурор.

"В мене склалася і власна думка, яку я не маю права висловити, зважаючи на специфіку займаної посади. Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат. Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів", - зазначила Венедіктова.

За її словами, вона нікого не називає "заколотником, олігархом чи правопорушником", але має право "в такий гострий для країни момент" активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти "власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо".

Венедіктова прямо не назвала ім'я Ріната Ахметова, але з її допису стає зрозуміло, що мова йде саме про нього. У власності Ахметова - енергетична компанія ДТЕК, гірничо-металургійне підприємство "Метінвест", телеканали "Україна 24", "Україна", "Футбол 1/2/3" та ін.

"Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень", - написала Венедіктова.

Вона додала, що увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах, щоб персоніфікувати відповідальність.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк