25.01.2022, 09:45

"Чи буде війна?": Береза оцінив можливість наступу Росії на Україну

Ольга Романец | Всі новини автора
война

У ЗМІ все частіше з'являється інформація про потенційну загрозу вторгнення Росії на територію України, що сіє паніку серед українців. На тлі останніх подій український політик і громадський діяч Борислав Береза відповів на головне хвилююче всіх питання: "Чи буде війна?".

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передає Час Пік.

Він зазначив, що війна триває вже восьмий рік, проте багато українців її не відчувають. Українські воїни щодня перебувають під обстрілом і ризикують здоров'ям і життям, захищаючи право всіх українців на спокійне життя.

"У 2014 році мало хто вірив, що Кремль захопить Крим і частину Донбасу, добре озброїть сепаратистів і перекине в Україну свої війська... А все так і сталося. Тому я вірю в реальність повномасштабної війни. Але я бачу й інше. Немає причин стверджувати, що війна стовідсотково буде", - пише Береза.

Він зазначив, посилаючись на власні джерела, що сил ворога, які зосереджені по периметру України, явно недостатньо для повноцінної успішної операції із захоплення України. Більш того, ці сили не забезпечені всім необхідним для початку тривалих активних бойових дій на нашій території.

"Я більше тижня щодня контактую з офіцерами розвідки, Генштабу та Збройних сил України. І вони якраз спокійні і не панікують. Хоча саме їм і їхнім підопічним доведеться захищати Україну в разі ескалації. І вони впевнені в своїх силах... Тому не панікуйте. Ось це важливо. Не панікувати!", - пише Береза.

Він зазначив, що Росія створює паніку в інформаційному просторі, хакерські атаки на інфраструктуру, психологічний тиск через масове помилкове мінування і концентрацію сил на кордоні, тиск на економіку і енергошантаж.

"Так, все це Кремль реалізує в протистоянні з Україною. Але запам'ятайте головне, якщо у вашій голові вже живе паніка і російські танки вже в ваших думках в'їхали в Київ, то значить ФСБ і ГРУ домоглися своєї мети. Тому головне не панікувати і вірити в нашу армію", - зазначив Береза.

Він також нагадав про сили української армії, яка стала набагато сильнішою і досвідченішою, ніж у 2014 році.

"Є близько 300 000 АТОвців з досвідом утилізації окупантів. Величезна кількість зброї на руках і в схронах. Плюс активно формуються сили тероборони. А це що значить? Що нами вдавляться. Ось це повинно домінувати у вашій голові. А інакше російські спецслужби вас вже перемогли", - підсумував Береза.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк