09.05.2022, 11:53

Зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного, - Зеленський

Леся Матвеева | Всі новини автора
Зеленский, День победы над нацизмом

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня перемоги над нацизмом.

Україна 9 травня відзначає День перемоги над нацизмом. Володимир Зеленський у своєму привітанні ]]>зазначив]]>, що сьогодні Україна бореться за нову перемогу, і він не сумнівається в тому, що вона буде, повідомляє Час Пік.

24 лютого РФ розпочала наступ. Йде війна між Україною та Росією і це війна не двох армій, це війна двох світоглядів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до українського народу.

Він зазначив, що Україна пишається своїми предками, які разом із іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм.

Президент України наголосив на важливості 9 травня не лише у контексті пам'яті про перемогу та гордість за предків, які завоювали її у складі антигітлерівської коаліції, а й у контексті протидії російській пропаганді.

"Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отрутнішого від удаваного друга». Це слова великого українського філософа Григорія Сковороди. 24 лютого ми зрозуміли цю істину, коли удаваний друг розпочав проти України війну.

Це війна не двох армій. Це війна двох світоглядів...

Ми нікому не дамо анексувати цю перемогу, не дамо її привласнити.

Наш ворог мріяв, що ми відмовимося відзначати 9 Травня й перемогу над нацизмом. Щоб слово «денацифікація» отримало шанс. Мільйони українців боролися з нацизмом і пройшли важкий і довгий шлях. Вигнали нацистів з Луганська, вигнали нацистів з Донецька, звільнили від окупантів Херсон, Мелітополь, Бердянськ.

Вигнали нацистів із Ялти, Сімферополя, Керчі й усього Криму. Звільнили від нацистів Маріуполь. Вони вигнали нацистів з усієї України, але названі мною міста сьогодні особливо надихають нас. Дають віру, що ми точно проженемо окупантів із власної землі", - сказав Зеленський.

Він нагадав, що у Другій світовій війні загинуло близько 8 млн українців – кожен п'ятий українець не повернувся додому. Загалом війна забрала не менше 50 млн життів.

"Ми не кажемо "можем повторить". Бо хотіти повторити 2194 дні війни може тільки божевільний. Той, хто вже повторює сьогодні жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію, копіює все, що робили вони. Він приречений. Бо був проклятий мільйонами предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю. А тому втратить усе.

І зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного", – сказав Зеленський.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк