29.05.2022, 17:04

Обережно, інформаційна війна: Найближчими днями основними стануть 4 кремлівські тези

Марина Началова | Всі новини автора

Пробуксовуючи на полі бою, Кремль активізував інформаційну війну. Основними протягом найближчих днів стануть 4 кремлівські тези.

Слід бути пильними та обережними, не піддаватися паніці, попереджає аналітичний блог CYNIC, передає Час Пік.

На думку аналітиків, найближчим часом в інформаційному просторі "розганятимуться" такі тези:

1. Захід кинув Україну. Німеччина та Франція стопорять постачання, а це означає, що Україну згодують Росії частинами

"Виходимо з нового правила пропаганди - "говорити правду, але гіперболізуючи проблеми у сотні разів". Ми дійсно бачимо загальмованість Німеччини та Франції, проте фіксація саме на цьому дуеті в контексті "зменшення західної допомоги" - це маніпуляція. До того ж не варто включати у список Італію, яка запропонувала "варіант переговорів" для внутрішнього споживача, щоб потім для самих італійців повідомити: "Ми намагалися робити все, що могли. Кремль від переговорів відмовився, тому ми задумалися про нові партії озброєння", - пишуть аналітики.

Як зазначається, Фіксація на Берліні та Парижі – це приклад гіперболізації невеликої проблеми до розмірів катастрофи. Все необхідне озброєння постачається Лондоном, Вашингтоном та його найближчими союзниками.

"Такого єднання щодо постачання важкого озброєння як в останній тиждень ваш покірний слуга не бачив усі 3 місяці війни", - йдеться у блозі.

Також повідомляється, що Париж і Берлін не займаються блефом, намагаючись грати роль "доброго поліцейського" та "переговорника" з Кремлем. Зброї - колосальна кількість: включатимуться західні дезінформаційні центри, щоб не дати росіянам дізнатися ні про шляхи їх доставки, ні про їхню справжню кількість, ні взагалі навіть назву цієї зброї. Берлін і Париж не принципові гравці в цій бійні - в "Рамштайн" входить близько 50 країн, і фіксація на Шольці та Макроні - це поширення песимізму, який не має реальних приводів та передумов.

2. У разі поразки РФ вдарить ядерною зброєю

"Знову згадали старі пісні... Раніше про це верещав Лавров - тепер мовчить. Кремль отримав попередження від Заходу, що у разі завдання ядерного удару будь-якої сили по Україні Росію чекає "дощ з ракет", включаючи протибункерні. Після того, як цей ультиматум Лондона і Вашингтона був озвучений, жодна офіційна особа більше не висловлювалася про ймовірність застосування ядерної зброї - вони застигли від страху. Цю функцію передали пропагандистам та ботам, щоб вони лякали не західних представників, а самих українців: "Опір марний: коли щура затиснуть у кутку, він ударить ядерною зброєю". Не вдарить, тому так і верещить щосили. "Не дайте нам програти", - кричить Кремль. - "Путіну буде кінець". І, намагаючись запобігти цьому кінцю, Кремль хоче змусити українців пожертвувати територією з усвідомленням, що опір марний", - йдеться у публікації.

3. Росія проривається східним фронтом - Лиман узятий, Сєверодонецьк узятий, незабаром утвориться "кільце"

За словами аналітиків, обрана Кремлем тактика передбачає "блискавичне взяття", а не топтання на місці протягом тижнів. Резерви закінчуються – нового сучасного озброєння у Москви не залишилося. У бій пішли навіть "Сонцепіки" - найпотужніша існуюча неядерна зброя. Кремль стратегічно програв битву за Донбас, задихнувшись у наступі за 2 дні.

Позначені успіхи - локальні, що не несуть кардинальної зміни: ресурсів для подальшого просування у Москви не залишилося, а при цьому запланованого озброєння для оборони від цієї хвилі на лінії фронту так і не з'явилося - Україна зупинила "наскок" майже голими руками.

4. Росія можливо не зможе прорватися надто глибоко, але вже захоплені території Україна відбити не зможе

Як вже говорилося, Росія вкинула на фронт майже все озброєння, що в неї було. Резервів катастрофічно мало – і всі вони часів першого ленд-лізу. А на Україну працюють майже 50 держав із найрозвиненішою економікою - їй надходить надсучасне озброєння. Росіяни "спалили" захоплені території, але не залишили ресурсів для їхньої оборони. Банально немає озброєння, щоби захищати окуповані території. І гроші, що надходять від поставок нафти і газу, неможливо конвертувати в зброю - її Кремлю ніхто не продасть - самі виробляти не в змозі - немає технологій, повідомляють аналітики.

Дивіться ще: Гайдай спростував фейк кадирівців про "захоплення Сєвєродонецька": "Скажіть краще, де ваші ротні, бо вони вже двохсоті"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк