18.11.2022, 12:58

Путін не вірить у свою поразку, переговори не припинять війну, - ISW

Леся Матвеева | Всі новини автора
Путин не верит в свое поражение, - ISW

Переговори не можуть покласти край війні РФ проти України, вони можуть лише призупинити його. Путін не заспокоїться, доки не завоює Київ.

Відновлення російського вторгнення у лютому 2022 року після восьми років війни демонструє, що президент РФ Володимир Путін не заспокоїться, поки не завоює Київ. Про це ]]>йдеться ]]>у звіті аналітиків проєкту "Критичні загрози" Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.

"Опір України вторгненню цього року показує, що українці так просто не здадуться. Конфлікт нерозв'язний, поки у Кремлі править путінізм. Переговори не змінять цю реальність. Вони можуть тільки створити умови, за яких Путін або путінський наступник обмірковуватимуть відновлення наступу на незалежність України", - йдеться у звіті ISW.

Як зазначили аналітики ISW, коли Путін знову вторгся в Україну в лютому 2022 р., у нього вже були Крим, Донецьк і Луганськ, "і ніхто реально не збирався їх у нього відбирати. Цього йому було мало".

На думку експертів, Путін прагне продемонструвати російському суспільству великі досягнення, які вимірювалися б десятками тисяч квадратних кілометрів нової української території, назавжди приєднаної до РФ.

"Також важливо пам'ятати, що під час так званого "припинення вогню" з 2014 по 2022 рік вогонь ніколи не припинявся. Протягом усього цього періоду російські війська проводили постійні військові атаки на українські позиції, а Путін використовував російську військову присутність в Україні як важіль примусу Києва...", - йдеться у звіті ISW.

Зазначається, що Україна звільнила майже половину території, яку РФ захопила після лютого 2022 року, але РФ все ще має більше половини території, яку вона незаконно окупувала.

"Позиція України на переговорах сильніша, ніж коли російські війська наступали на додаткові критично важливі міста та регіони, але ще недостатньо сильна, щоб створити хороші умови для переговорів...

Путін вторгся в Україну не для того, щоби захопити територію. Він вторгся, бо відкидає ідею незалежної української держави чи української національності. Він напав, бо відмовляється терпіти уряд у Києві, який де-факто не перебуває під контролем Росії. Він глибоко вбудував ці ідеї у свою ідеологію і не збирається їх видаляти. Путін ніколи не перестане намагатися повернути контроль над Україною тими чи іншими засобами. Ні Україна, ні Захід не можуть змінити амбіції Путіна - тому вони мають створити реальність, у якій навіть Путін розуміє, що він не повинен переслідувати їх за допомогою війни, і в якій він не має можливості продовжувати боротьбу, навіть якби він цього хотів" , - йдеться у звіті ISW.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк