17.04.2024, 07:28

Шольц закликав лідера Китаю тиснути на РФ для припинення "безглуздої" війни: подробиці

Оксана Мовчан | Всі новини автора
цічсву

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна тиснути на Росію, щоб та припинила свою "безглузду" війну в Україні.

Про це Шольц написав у соцмережі ]]>X]]>, передає Час Пік.

"Слово Китаю має вагу в Росії. Тому я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою безглузду кампанію, вивів свої війська і припинив цю жахливу війну", – написав він.

Шольц заявив, що домовився з Сі: Китай і Німеччина хочуть "інтенсивно та позитивно" координувати зусилля щодо сприяння проведенню конференції високого рівня у Швейцарії та майбутніх міжнародних мирних конференцій.

Під час переговорів у Китаї Шольц сказав, що "російська агресивна війна проти України та озброєння Росії мають дуже значний негативний вплив на безпеку в Європі", повідомив офіс канцлера.

"Вони безпосередньо зачіпають наші основні інтереси", – наголосив канцлер, додавши, що вони "шкодять всьому міжнародному порядку, оскільки порушують принцип Статуту ООН".

Сі, якого цитують китайські державні медіа, знову назвав війну Росії проти України «українською кризою». За його словами, країни повинні зосередитися на "підтримці миру та стабільності та утримуватися від пошуку егоїстичних вигод", а також "остудити ситуацію, а не підливати масла у вогонь".

Китайський лідер також не пообіцяв Шольцу, що візьме участь у мирному саміті у Швейцарії, запланованому на червень. 

Переговори Шольца і Сі тривали понад три години.

Нагадаємо, що Китай підтримує проведення міжнародної мирної конференції щодо України, але щоб участь також взяла і Росія. Міністр закордонних справ КНР Ван І заявив, що Пекін сподівається на якнайшвидше припинення вогню.

Читайте також:

ПАРЄ підтримала вилучення заморожених активів Росії на відбудову України: затверджена відповідна резолюція

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк