23.04.2024, 08:45

Консульства України припиняють надання послуг чоловікам призовного віку, - МЗС

Консульства Украины прекращают предоставление услуг мужчинам призывного возраста, - МИД

Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України з 23 квітня 2024 року тимчасово призупинити усі консульські дії щодо громадян України призовного віку.

Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який цитує ]]>ZN.UA]]>, передає Час Пік.

"З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років", – йдеться у листі.

З 23 квітня можливі лише консульські дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи для повернення в Україну.

Як йдеться у документі, розпорядження МЗС України діятиме до появи додаткових роз'яснень щодо положень нового ]]>закону про посилення мобілізації]]>, який було оприлюднено 17 квітня та набуде чинності у травні.

МИД Украины

Читайте також: "Залишилися без пенсії": Що робити пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію й втратили виплати з 1 квітня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк