11.06.2024, 12:40

США дозволили використання американської зброї для бійців "Азову" після багаторічної заборони

Марина Гончар | Всі новини автора
азов

Президентська адміністрація Джо Байдена прийняла рішення дозволити використання американської зброї бійцям 12-ї бригади спеціального призначення Національної гвардії України "Азов".

Ця інформація надана виданням ]]>The Washington Post]]>, передає Час Пік.

Рішення прийнято після проведення ретельної перевірки бригади. Раніше, декілька років тому, США наклали заборону на постачання зброї для "Азову" через занепокоєння щодо походження цієї групи. Однак зараз, після перевірки, бригада зможе отримувати військову допомогу на тих самих умовах, що й інші українські підрозділи.

"Азов" успішно пройшла перевірку відповідно до Закону Лейгі, названого на честь сенатора Патріка Дж. Лейгі. Цей закон забороняє передачу військової допомоги іноземним підрозділам, якщо вони були визнані винними у порушеннях прав людини. В результаті перевірки було встановлено, що "Азов" не належить до цієї категорії, і Держдепартамент не знайшов жодних доказів порушень.

"Після ретельної перевірки українська 12-та бригада спеціального призначення "Азов" пройшла перевірку Лейгі, проведену Державним департаментом США", — йдеться у заяві Держдепу.

Крім того, зауважується, що бригада "Азов" нинішнього зразка структурно відрізняється від батальйону, який існував у 2014 році. Через ці зміни раніше накладені обмеження більше не застосовуються. Варто нагадати, що Конгрес США заборонив озброєння "Азову" з бюджету на 2018 рік через звинувачення в неонацизмі.

Реакція бригади "Азов"

У "Азові" вже відреагували на новину про зняття заборони. Вони вважають, що це рішення зробить бригаду сильнішою та допоможе зберегти життя бійців. У своїй заяві, опублікованій в Telegram, бійці висловили вдячність Міністерству внутрішніх справ України, командуванню Національної гвардії, Посольству України в США та всім, хто допоміг подолати цю заборону.

"Ми вдячні Міністерству внутрішніх справ України, командуванню Національної гвардії України, Посольству України у Сполучених Штатах Америки та всім, хто відкрито або кулуарно долучився до подолання цієї заборони. Брехня про "Азов", котру кремлівський режим роками поширював на Заході, сьогодні зазнала нищівного удару", — йдеться у заяві.

За словами бійців, отримання західної зброї та підготовки від США не тільки підвищать боєздатність "Азову", але, що найголовніше, сприятимуть збереженню життів та здоров'я особового складу бригади.

"Це нова сторінка в історії нашого підрозділу. "Азов" стає ще потужнішим, ще професійнішим та ще небезпечнішим для окупантів", — підсумували у бригаді.

Читайте також: Рідні полонених будуть отримувати повідомлення у "Дії: детальне роз'яснення

Карти з натуральної деревини – стильний та оригінальний подарунок на будь-який випадок

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк