Новий генсек НАТО озвучив ключові чинники вступу України до Альянсу: подробиці
Вступ України до Північноатлантичного Альянсу залежить від низки важливих факторів, серед яких головне місце займає завершення війни з Росією.
Цю заяву зробив новопризначений генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час своєї пресконференції , передає Час Пік.
Під час свого виступу Рютте наголосив, що країни НАТО продовжуватимуть надавати підтримку Україні, оскільки це є в інтересах як США, так і Європи. За його словами, союзники чудово розуміють, що успіх агресії російського диктатора Володимира Путіна означав би загрозу для безпеки всього Альянсу.
"Я мав можливість працювати з Дональдом Трампом кілька років, і тісно спілкувався з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Я їх обох поважаю і переконаний, що вони чудово розуміють важливість нашої єдності в цьому питанні. Усі усвідомлюють, що на кону стоять наші цінності та безпека", — зазначив Рютте.
Він також нагадав, що питання України та її майбутнього членства в НАТО обговорювалося на нещодавньому вашингтонському саміті. Однак, як підкреслив генсек, першочерговим завданням залишається досягнення миру та перемоги України у війні.
"Нам потрібно спершу вирішити питання війни, аби Україна змогла зміцнити свої позиції як незалежна демократична країна. Це є нашим пріоритетом. Я не хочу вдаватися в деталі щодо того, який шлях чекає Україну на шляху до членства в НАТО, адже багато залежить від подальших дій українських лідерів та ходу війни", — уточнив Рютте.
За його словами, зусилля країн Альянсу зараз мають бути зосереджені на наданні військової допомоги Україні, оскільки це дозволить швидше завершити бойові дії. Путін, наголосив Рютте, має зрозуміти, що країни Заходу не відступлять і продовжуватимуть підтримувати Україну.
"Наша мета — надати Україні всі можливі переваги, щоб вона могла визначати умови миру. Саме уряд України має вирішити, коли буде час для переговорів. Ми повинні уважно стежити за тим, як розвивається ситуація в найближчі місяці та роки, і в цьому контексті розглядати питання членства в НАТО. Проте наразі передбачити, як все складеться, дуже складно", — підсумував генеральний секретар НАТО.
Заяви Рютте демонструють рішучість Альянсу продовжувати підтримку України, що є важливим сигналом для українських партнерів та міжнародної спільноти.
Водночас майбутнє вступу України до НАТО залишається пов’язаним із результатами війни та подальшими кроками у мирному врегулюванні конфлікту.
Читайте також:
Зеленський привітав захисників України: "Ви пишете історію на полі бою"
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |