24.02.2025, 19:49

Генеральна асамблея ООН ухвалила проукраїнську резолюцію: результати голосування 

Марина Гончар | Всі новини автора
ООН

Генеральна асамблея ООН підтримала проукраїнську резолюцію, яка закликає до відновлення територіальної цілісності України та виведення російських військ з її території. За документ проголосували 93 країни, проти висловилися 18, а ще 65 утрималися.

Про це повідомляє ]]>Суспільне]]>, передає Час Пік.

Текст резолюції розробили Україна разом із понад 50 державами-партнерами. Вона чітко визначає Росію як країну-агресора та закликає її негайно припинити окупацію українських територій.

Попри широку підтримку, деякі країни виступили проти документа. Зокрема, США, Росія, Білорусь, Ізраїль та Угорщина проголосували проти, тоді як Китай утримався.

Також Генасамблея розглянула альтернативний документ, ініційований США. Ця резолюція отримала 93 голоси "за", 8 – "проти", а 73 країни утрималися.

Представниця США в ООН Дороті Ши закликала підтримати американський варіант резолюції та виступити проти будь-яких альтернативних документів чи поправок. США також розіслали дипломатичні звернення до країн-членів ООН із рекомендацією голосувати за їхній документ.

Росія, своєю чергою, намагалася заблокувати українську резолюцію. Представник РФ Василь Небензя закликав голосувати проти документа та запропонував поправку до американського тексту, в якій ішлося про "негайне припинення українського конфлікту шляхом усунення його першопричин". Проте ця ініціатива не отримала підтримки.

Відмінності між українським та американським документами

Головна відмінність між двома резолюціями полягає в тому, що український документ прямо визначає Росію як агресора та вимагає її повного виведення з території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Водночас у резолюції США цей аспект відсутній.

Прийняття української резолюції на рівні Генасамблеї ООН демонструє, що значна частина міжнародної спільноти продовжує підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. Водночас голосування також виявило існування країн, які або займають нейтральну позицію, або відкрито підтримують РФ.

Читайте також:

Президент Литви запропонував точну дату вступу України до ЄС

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк