Україна і США домовились про копалини, але що забрали з угоди?

Україна та Сполучені Штати Америки наближаються до підписання важливої угоди про створення Інвестиційного фонду реконструкції, що має стати ключовим елементом відновлення економіки України після війни.
Про це повідомляє Financial Times, передає Час Пік.
Документ, який незабаром підпишуть Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та держсекретар США Марко Рубіо, передбачає спільне фінансування відновлення інфраструктури та економічного зростання через реінвестицію доходів з природних ресурсів України.
Згідно з погодженою версією угоди, фонд отримуватиме 50% доходів з корисних копалин для подальшого інвестування в українську економіку. Така умова, на думку аналітиків, стане важливим кроком до сталого економічного розвитку країни, адже Україна має значні природні ресурси, які можуть стати основою для її відновлення.
Щодо умов, Вашингтон пішов на поступки, скасувавши деякі найжорсткіші вимоги. Зокрема, було вилучено положення про можливість США контролювати 100% комерційного фонду, а також не включено визначену суму потенційного доходу від експлуатації копалин в обсязі 500 мільярдів доларів. Проте, незважаючи на поступки, в угоді ще залишається низка відкритих питань, зокрема щодо чітких гарантій безпеки та частки США в фонді. Ці питання, ймовірно, будуть обговорені на зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа.
Перед остаточним ухваленням угоди її має затвердити Верховна Рада України. Це рішення стане важливим кроком у зміцненні стратегічного партнерства між двома країнами та відкриває нові можливості для відновлення економіки України після війни.
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |