20.03.2025, 17:47

Зеленський про ключовий крок до миру: як наближається угода про припинення вогню

Віра Висоцька | Всі новини автора
Зеленський про ключовий крок до миру: як наближається угода про припинення вогню

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова співпрацювати з США для здійснення будь-яких кроків, які наблизять припинення вогню та завершення війни з Росією.

Про це він повідомив під час пресконференції 20 березня, передає Час Пік.

Зеленський наголосив, що Україна з самого початку війни запропонувала припинення вогню в небі та на морі, оскільки ці зони є легшими для контролю, а також тому, що не вірилося в готовність Росії піти на будь-які поступки. Однак, за словами президента, ситуація виявилася складнішою, і Росія продовжує намір ведення бойових дій.

"Ми вважаємо, що Росія хоче продовжити війну, хоче продовжувати нас знищувати. Але американці сказали, що вони хочуть закінчити війну. І ми хочемо того ж самого. Тому ми погоджуємося рухатися вперед, аби швидше зробити кроки до завершення конфлікту", – підкреслив Зеленський.

Президент також поділився результатами нещодавньої зустрічі в Джидді, де американська сторона запропонувала не часткове, а загальне припинення вогню. Це стало важливим моментом на шляху до деескалації, і українська сторона миттєво підтвердила свою готовність підтримати таку ініціативу. Проте, після зустрічі з росіянами, обговорення знову зсунулося до питання часткового припинення вогню.

"Ми готові рухатися вперед, але також готові обговорювати і часткове припинення вогню, зокрема в контексті безпеки енергосистем та іншої цивільної інфраструктури", – зазначив Зеленський.

Він також розповів, що порушив це питання з президентом США Дональдом Трампом, запропонувавши підготувати перелік об'єктів цивільної інфраструктури для обговорення на майбутніх зустрічах.

Зеленський вважає, що зустріч з американською стороною стала позитивним кроком, хоча, на жаль, після переговорів з росіянами, питання знову повернулося до часткового припинення вогню. Але Україна готова продовжити працювати разом із США, щоб зробити все можливе для закінчення війни якомога швидше.

Читайте також: 

Повітряні сили спростували інформацію про збиття F-16 над Сумщиною: це фейк російської пропаганди

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк