07.08.2025, 17:59

Путіну потрібні не території: журналісти NYT назвали основні вимоги Кремля до України

путин

Російський диктатор Володимир Путін хоче зустрічі із президентом США Дональдом Трампом, щоб схилити на свій бік. Проте головна вимога Кремля - не територіальні поступки України.

Про це ]]>повідомляє]]> видання The New York Times, передає Час Пік.

Аналітики, які вивчають дії Путіна, вважають, що його головною метою є насамперед забезпечення мирної угоди, яка досягне "геополітичних цілей" РФ, а це не обов'язково завоювання певної території на полі бою. Путін зосереджений на тому, щоб заспокоїти Трампа та уникнути розриву з Вашингтоном.

Як пише NYT, поки що залишається невідомими, про що говорили Путін та спецпредставник президента США Стів Уіткофф у середу, 6 серпня, у Москві. Передбачається, що диктатор міг натякнути на гнучкість у питанні українських територій, які окупувала РФ.

Деякі аналітики припустили, що Путін під час переговорів цього року сказав посланцям дотримуватися лише жорсткої позиції, щоб досягти зустрічі з Трампом. Російські чиновники можуть сподіватися, що зустріч віч-на-віч дасть Путіну можливість схилити Трампа підтримати російську позицію, яку він називає "корінними причинами конфлікту".

Як зазначає видання, люди, близькі до Кремля, а також політичні аналітики, кажуть, що вимоги Путіна - недопущення України в НАТО з відмовою від майбутнього розширення альянсу, обмеження українських військових можливостей та закладення основи для більш дружнього до Москви уряду в Києві.

За словами співрозмовників NYT, для Путіна важливіші ці вимоги, ніж кількість територій, які контролюватиме РФ.

Читайте також: Мир на горизонті? Зеленський анонсує нові формати переговорів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк