vchaspik-global-message
 
to home
19:08, 19.10.2025

Росія та Україна домовилися про припинення вогню у районі Запорізької АЕС

На окупованій ЗАЕС почали ремонт
МАГАТЕ повідомило, що на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції розпочали роботи з ремонту пошкоджених зовнішніх ліній електропередач

На Запорізькій атомній станції, яку Росія захопила у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну, розпочалося відновлення зовнішніх ліній електропередач, пошкоджених під час обстрілів.

Про це повідомило ]]>Міжнародне агентство з атомної енергії]]>, передає Час Пік.

Гендиректор Агентства Рафаель Гроссі заявив, що фахівці-ремонтники змогли отримати доступ до об'єкта завдяки домовленостям про припинення вогню, досягнутим між Росією та Україною. Запорізька АЕС залишалася без зовнішнього енергопостачання протягом чотирьох тижнів та отримувала електрику від дизель-генераторів.

"Відновлення зовнішнього електропостачання має вирішальне значення для ядерної безпеки. Обидві сторони конструктивно взаємодіяли з МАГАТЕ, щоб забезпечити реалізацію складного плану ремонту", – йдеться у повідомленні МАГАТЕ.

Нагадаємо, Запорізька АЕС перебуває під контролем російських окупаційних військ із 2022 року, і МАГАТЕ неодноразово попереджало про ризики для ядерної безпеки через бойові дії навколо станції.

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
По темі