15.04.2024, 16:05

Торгівля криптовалютою: відомі майданчики, чи реально заробити

Ольга Станішевська | Всі новини автора
криптовалюта

Зараз торгівля криптовалютою є однією з найпопулярніших тем для вивчення, яку пропонують численні коучі, трейдери, успішні інвестори тощо. Однак мало хто знає, як торгувати криптовалютою, де торгувати криптовалютою, що таке CEX біржа і DEX біржа, які є найперспективніші криптовалюти, і як вийти на дійсно значний прибуток.

Де торгувати криптовалютою

Криптовалютна біржа – це інтернет-майданчик, онлайн-сервіс, на якому можна придбати, продати або обміняти цифрові монети. Власне кажучи, подібні ресурси є аналогами офлайн-ринків – фондових або валютних. Трейдери заробляють, купуючи криптовалюту дешевше, і продаючи дорожче. Деякі майданчики навіть пропонують кредитну допомогу (торгівлю з маржею), дозволяючи учасникам торгувати обсягами, що перевищують їхній фактичний капітал.

На сьогодні налічується понад 1,5 тисячі різних криптовалют. Зрозуміло, що рух такої величезної грошової маси не може відбуватися стихійно. Саме ця обставина послужила поштовхом для появи криптовалютних бірж.

Найвідоміші криптомайданчики

Наразі у світі криптоторгівлі налічується близько 1000 бірж, на яких цілодобово проводяться до мільйона операцій. Кожна платформа має свої особливості роботи, переваги та недоліки. Критеріями для оцінювання надійності того чи іншого ресурсу є:

 • доступність криптовалют для торгівлі;
 • розмір комісійних зборів;
 • зручність користувацького інтерфейсу;
 • рівень безпеки;
 • можливість обігу «крипти» у фіатні (узаконені) кошти.

Найвідомішими та найнадійнішими вважаються: Binance, Coinbase, Huobi, Bitstamp.

Торгівля криптовалютою: наскільки реально заробити?

«Королем ринку» серед електронних монет, звісно, є біткоїн. Однак і btc колись починав із позначки вартості в одну соту цента. А отже будь-який трейдер – і новачок, і досвідчений інвестор мають шанс на отримання солідного куша. Звісно, досягти цього можна лише шляхом ретельного аналізу та правильно виробленої стратегії торгівлі.

Заробіток на криптовалюті має свої особливості та ризики. Хоча деякі учасники і досягають вражаючих успіхів та значного заробітку на криптовалютній торгівлі, важливо розуміти, що ринок криптовалют має високу волатильність і може бути непередбачуваним. Це означає, що можливість заробітку на криптовалюті пов'язана з певними труднощами. Трейдери повинні бути готові до прийняття потенційних збитків і дотримуватися стратегій управління ризиками.

Як торгувати криптовалютою

Основна стратегія заробітку на криптовалютній біржі – купівля монет за низькою ціною і продаж за вищою. Торгівля може бути здійснена з використанням різних торгових інструментів, таких як лімітні та ринкові ордери. Лімітні ордери дають змогу трейдеру задати певну ціну, за якою він готовий купити або продати криптовалюту. Ринкові ордери, зі свого боку, дають змогу трейдеру купити або продати криптовалюту за поточною ринковою ціною.

Важливо також врахувати аналіз ринку і використання технічних індикаторів. Навчання основам технічного аналізу і вивчення графіків цін допомагають трейдерам краще зрозуміти динаміку цін і визначити можливі точки входу і виходу з позиції. Деякі гравці вдаються до допомоги торгових роботів і ботів, що дають змогу максимізувати прибуток і знизити можливі ризики.

Основні стратегії торгівлі на криптовалютних майданчиках

Щоб досягти успіху в торгівлі криптою, завжди потрібен поетапний стратегічний план, складання якого, своєю чергою, залежить від того, який стиль торгівлі обере трейдер. Умовно підходи до криптоторгівлі можна класифікувати за трьома групами:

 • Короткострокова, яка характеризується «одноденною» торгівлею. Як правило, час входу і виходу з позиції не перевищує кілька годин. Частота угод одним учасником тут може досягати до 10 за день.
 • Середньострокова, за якої учасники торгів можуть чекати своєї цільової прибутковості протягом декількох днів або тижнів.
 • Довгострокова. Таку стратегію можна, скоріше, віднести до інвестування. На основі фундаментального аналізу купуються непопулярні активи, з розрахунком на те, що через деякий час вони коштуватимуть набагато дорожче.

Що потрібно знати трейдеру-початківцю

Якщо ви тільки починаєте свій шлях у криптотрейдингу, варто приділити увагу таким аспектам:

 • Вивчіть основні поняття криптовалютної торгівлі: розберіться в термінах, таких як: обмінні пари, стоп-лос, тейк-профіт тощо. Це допоможе зрозуміти базові механізми торгівлі.
 • Розробіть власну торгову стратегію: визначте свої цілі, виберіть торгові пари, складіть плани входу і виходу з позицій. Краще починати з малих інвестицій і поступово розширювати свої можливості.
 • Навчання та аналіз: постійно вдосконалюйте свої навички, вивчайте останні тенденції та аналізуйте свої угоди. Криптовалютний ринок постійно змінюється, і готовність до миттєвої адаптації – один із ключів до успіху. Без розуміння хоча б основ фундаментального, кластерного і технічного аналізу ринку криптотрейдинг буде схожий на ворожіння на картах.
 • Виховуйте в собі спокій і терпіння. Саме ці якості привели до успіху десятки відомих інвесторів у криптовалюту.
 • Диверсифікуйте свій інвестиційний портфель – вкладайте в різні цифрові валюти.
 • Для підвищення безпеки працюйте тільки на перевірених майданчиках, використовуйте двофакторну аутентифікацію.

Необхідно також пам'ятати, що неможливо стовідсотково гарантувати безпеку активів учасників криптовалютних бірж. Юридичний супровід теж міг би бути ліпше. І найголовніше: деякі з онлайн-майданчиків є фіктивними, багато хто являє собою короткострокові проєкти, кошти з яких потрібно виводити до їхнього закриття. Знизити ризики в подібних випадках можна тільки користуючись послугами перевірених криптобірж із позитивними відгуками.

Теги новин: 
Рубрика - Правозащитник: