28.07.2020, 09:57

Що означає введення в Лисичанську військово-цивільної адміністрації

Ольга Станишевская | Всі новини автора

facebook tweeter live rss

27 липня, за три місяці до місцевих виборів, указом президента в Лисичанську було створено військово-цивільну адміністрацію. Що це означає для міста?

Що таке ВЦА?

Військово-цивільна адміністрація - це тимчасовий державний орган, який здійснює повноваження міської ради, виконавчих органів міської ради та голови міста. Іншими словами, в руках голови ВЦА буде зосереджено всі функції і повноваження органів місцевого самоврядування.

Чому створена ВЦА в Лисичанську?

З березня 2020 року в Лисичанську не проходять засідання сесій міськради, тому у президента були законні підстави створити ВЦА ще в квітні, бо військово-цивільні адміністрації утворюються в населених пунктах, в яких міські ради не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, в тому числі в результаті фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень, або їх фактичного невиконання.

Коли перестає працювати міськрада?

У день набрання чинності актом Президента України про створення військово-цивільної адміністрації припиняються повноваження: міських рад, їх виконавчих органів, міських голів, інших посадових і службових осіб місцевого самоврядування, які працюють в цих органах місцевого самоврядування. Указ про створення ВЦА в Лисичанську було опубліковано 27 липня 2020 року.

Коли ВЦА починає працювати?

ВЦА - юрособа, тому починає працювати тільки з дня внесення запису про її державну реєстрацію як юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У ВЦА буде своя печатка, яку також потрібно виготовити.

Поки не названо ім'я глави ВЦА Лисичанська, після його призначення необхідно пройти процедуру реєстрації. У деяких селищах Луганщини ця процедура займала кілька тижнів.

Загальне керівництво діяльністю ВЦА в Лисичанську буде здійснювати голова ВЦА в Луганській області Сергій Гайдай. Безпосереднє керівництво військово-цивільною адміністрацією здійснює його керівник, який призначається тим же Сергієм Гайдаєм.

Хто буде працювати в ВЦА?

Військово-цивільні адміністрації населених пунктів формуються з військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, а також працівників, які уклали з антитерористичних центром при Службі безпеки України або з Об'єднаним оперативним штабом Збройних Сил України трудовий договір. Стверджується також структура і штатний розклад - процедура досить тривала. Заступники керівника ВЦА призначаються без конкурсу.

Хто фінансує ВЦА?

Фінансування діяльності ВЦА здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Коли припиняться повноваження ВЦА в Лисичанську?

Повноваження військово-цивільних адміністрацій припиняються в день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради. Якщо вибори відбудуться 25 жовтня, перша сесія розпочнеться на початку листопада 2020 року.

Сьогодні, 28 липня, відбудеться брифінг голови ВЦА Луганській області Сергія Гайдая з питання створення ВЦА в Лисичанську. Читайте про це сьогодні в Час Пік.

Читайте також: Гайдай розповів, чого і коли чекати жителям Лисичанська від введення військово-цивільної адміністрації

]]>]]>Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении ]]>Час Пик]]>

facebook tweeter live rss