02.08.2020, 18:19

Вільна економічна зона на Донбасі: Кравчук озвучив свої перші ініціативи в ТКГ

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
донбасс

Перший президент України Леонід Кравчук в рамках своєї участі в Тристоронньої контактній групі має намір підняти питання про створення фонду відновлення Донбасу і вільної економічної зони там.

Про це він сказав в інтерв'ю каналу "Україна 24", передає Час Пік.

Кравчук заявив, що на підставі Будапештського меморандуму, коли Україна відмовилася від ядерного Аресенал - 175 ракет, які коштували мільярди доларів (за нинішніми розцінками - близько 300 мільярдів доларів), вона має право поставити питання про створення спеціального фонду відновлення Донбасу.

Крім того, Кравчук хоче ініціювати створення вільної економічної зони на Донбасі. Він нагадав, що під час його президентства створювалася така зона на Донеччині, Луганщині та Дніпропетровщині, але потім про це забули.

"Я думаю, зараз це теж потрібно зробити: створити вільну економічну зону в Донецькій області - не тільки на неконтрольованих територіях, а в усій області. У всій Луганській області, можливо, в Дніпропетровській, можливо, десь ще ... І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу ", - вважає Кравчук.

Віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков прокоментував виданню "УНН" пропозицію Кравчука, заявивши, що "це не новина", ідея вже розробляється, і на нараді уряду прем'єр-міністр уже роздав відповідні доручення.

"Ми це називаємо землі або території пріоритетного розвитку. Це робоча назва. Зараз ми говоримо про те, що ми повинні створити можливість пріоритетного розвитку Луганської та Донецької, Херсонської областей, підконтрольних уряду, зробити там точки зростання, підтягнути туди інвестиції, зробити там певні пільгові режими ", - сказав Рєзніков.

Нагадаємо, в МЗС заявили, на що готова Україна для деокупацію Донбасу.

]]>]]>Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении ]]>Час Пик]]>

facebook tweeter live rss