30.11.2020, 20:35

65 об‘єктів у Луганській та Донецькій областях облаштують сонячними панелями

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss

65 об‘єктів інфраструктури у 19 населених пунктах Донецької і Луганської областей будуть облаштовані джерелами сонячної генерації.

Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає Час Пік.

Зазначається, що відповідний меморандум сьогодні, 30 листопада, підписано між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, НАК «Нафтогаз України» та Луганською і Донецькою облдержадміністраціями.

Проєкт «Стань на світлу сторону» втілюється за фінансування НАК «Нафтогаз України». Орієнтовна сума інвестицій НАК «Нафтогаз України» складає близько 100 мільйонів гривень.

«Цей проєкт започатковано на підставі рішення Уряду. Його суть – облаштування джерелами сонячної генерації публічного простору і об’єктів, якими найбільше користуються люди на прилеглих до лінії дотику територіях України. Мінреінтеграції послідовно реалізує свою політику аби забезпечити комфорт громадян України по обидва боки лінії дотику. Наш неофіційний лозунг - Міністерство для людей і про людей. Проєкт «Стань на світлу сторону» один із етапів запровадження послідовної політики Уряду України у забезпеченні комфорту наших громадян. Перший етап спільного із «Нафтогазом» проєкту реалізовано на КПВВ у Щасті на новому сервісному центрі. І знаєте, на мій погляд, дві державні компанії демонструють участь і небайдужість. Це «Нафтогаз» і «Ощадбанк». Я щиро вдячний НАК «Нафтогаз України» і особисто Андрію Коболєву за можливість втілити цей проєкт», - наголосив віцепрем‘єр-міністр України Олексій Резніков.

Загалом визначено 65 локацій у 19 населених пунктах Донецької і Луганської областей, які будуть облаштовані джерелами сонячної генерації. Зокрема, будуть обладнані усі КПВВ. Результат у Щасті вже наочний, у Новотроїцькому його можна буде побачити вже за три тижні, наступний – у Станиці Луганській на початку наступного року.

«Але я хочу підкреслити, що йдеться не тільки про КПВВ. Йдеться про будівлі і маршрути, якими наші люди на підконтрольній території активно користуються щодня. Наприклад, у Щасті буде обладнано 2 дитячих садки, 2 школи, міський палац культури, у Новотроїцькому – 2 школи, у Станиці Луганській, Авдіївці, Волновасі, Сартані – місцеві лікарні та інші об’єкти. Загалом буде облаштовано 28 шкіл і дитячих садків, 7 медичних установ, 4 палаци культури, кілька парків, десятки пішохідних переходів, зупинок і зон відпочинку. Навіть одна станція юних техніків. Головне – щоб люди бачили зміни, відчували безпеку і комфорт кожен день, поряд зі своїми будинками, у школах і садочках, де навчаються їхні діти. Це повинно стати нормою», - додав Резніков.

Впровадження проєкту націлено на енергонезалежність, екологічність, і врешті решт – економію. Наприклад, за рік на КПВВ у Щасті від сонця буде згенеровано енергії на 410 тисяч гривень.

«Група Нафтогаз завжди долучається до вирішення найбільш суттєвих національних проблем. Зокрема, таких як підтримка обороноздатності країни, боротьба з пандемією COVID-19, досягнення енергонезалежності. Ми залишаємось найбільшим платником податків в Україні, перерахувавши за 10 місяців 2020 року до бюджетів усіх рівнів 90,3 мільярда гривень, що складає 11% загальних доходів державного бюджету за вказаний період. Тож для нас велика честь бути залученими до реалізації проєкту з відновлення соціальної інфраструктури Донбасу. Завдяки цій ініціативі ми прагнемо покращити життя людей, які живуть вздовж лінії дотику. Важливо полегшити умови перетину КПВВ для громадян України, забезпечити їм доступ до освітніх та медичних послуг, відбудувати зруйновану війною інфраструктуру, покращити побут наших співгромадян», - зазначив Андрій Коболєв, Голова правління Групи Нафтогаз.

Читайте ще: На Луганщині 668 га земель зайняті військовими об'єктами: Гайдай поставив перед ВРУ питання компенсації власникам ділянок

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n