15.12.2020, 11:57

Призначив на посаду свою дружину: на Луганщині ректора вишу притягли до відповідальності

Марина Началова | Всі новини автора
суд

На Луганщині ректора університету притягнули до адміністративної відповідальності за пов’язані з корупцією правопорушення.

Про це повідомила прес-служба Луганської обласної прокуратури, передає Час Пік.

Повідомляється, що завдяки принциповій позиції прокурора Луганської обласної прокуратури за результатами судового розгляду 6 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) притягнуто до адміністративної відповідальності керівника одного з вищих навчальних закладів на Луганщині.

Встановлено, що ректор університету, діючи в межах наданих законом повноважень, маючи приватний інтерес у вигляді бажання забезпечити близьку особу роботою та отримання збільшеного розміру заробітної плати, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів – видав накази про призначення дружини на посаду асистента кафедри вищого навчального закладу, а також про її преміювання.

Постановою Рубіжанського міського суду Луганської області посадовця визнано винним у вчиненні зазначених правопорушень та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень.

Не погодившись з постановою суду, особа, стосовно якої складено адміністративні протоколи, пов’язані з корупцією, оскаржила її до Луганського апеляційного суду.

Займаючи послідовну позицію під час перегляду судового рішення, прокурором доведено, що керівник вишу не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не повідомив про його існування свого безпосереднього керівника.

Луганським апеляційним судом апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову суду першої інстанції про накладення штрафу – без змін. Рішення суду набрало законної сили.

Читайте ще: Енергетики збираються знеструмити водоканали у Лисичанську, Рубіжному та Кремінній

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк