06.05.2021, 10:06

Полювання на квартири: У "ДНР" вирішили конфіскувати порожнє житло

Леся Матвеева | Всі новини автора
В "ДНР" решили конфисковать пустующее жилье

У "ДНР" вирішили забирати порожнє житло у власність "республіки". Відповідний указ підписав ватажок "ДНР" Денис Пушилін.

"Глава ДНР" Денис Пушилін затвердив порядок виявлення, обліку та прийняття в муніципальну власність безгосподарної нерухомості. В першу чергу це стосується майна тих, хто виїхав з регіону в 2014 році через розпочаті бойові дії і з тих пір не повертався на окуповану територію, повідомляє Час Пік.

Пушилін 28 квітня 2021 підписав указ "Про виявлення, облік та прийняття в муніципальну власність безгосподарних нерухомих речей і відумерлого майна".

Згідно з "документом", якщо житло визнається покинутим, то через рік його може забрати "держава". Довести до відома про це власника (якщо його знайдуть), повинні протягом місяця після прийняття такого рішення.

Згідно з указом Пушиліна, житлові будинки, квартири, будівлі господарського призначення, земельні ділянки, на які не заявлено права спадкоємців, в яких тривалий час не проживають або які залишилися без нагляду, підлягають націоналізації на користь "ДНР".

Якщо протягом 30 днів з моменту публікації списків, спадкоємці або власники не заявлять свої права на майно, воно переходить на зберігання в місцеві "адміністрації", а потім після рішення "суду ДНР", переходить у власність "муніципальних органів влади".

Під дію цього "документа" можуть потрапити квартири сотень тисяч людей, які покинули окуповану територію і живуть в інших регіонах України.

Українські юристи радять власникам житла не переживати за свої квадратні метри, оскільки вважають "Указ", прийнятий в "ДНР", "юридично нікчемним". За словами експертів, українське законодавство не визнає існування такої держави як "ДНР", а, значить, не існує і ніяких законних актів, прийнятих ним.

"Указ"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк