25.06.2021, 09:32

Долю Донбасу вирішить референдум: Зеленський висловився щодо відділення ОРДЛО "стіною"

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Донбасс

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у разі відсутності прогресу в міжнародних переговорах щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі ініціюватиме винесення на референдум питання щодо повного розірвання відносин з непідконтрольним регіоном та відгороджування "стіною" від ОРДЛО.

Володимир Зеленський в інтерв'ю Наталії Мосейчук на телеканалі "1+1" заявив, що якщо не вийде врегулювати ситуацію на Донбасі в Нормандському форматі або в рамках альтернативних домовленостей з Росією та США, то може бути проведено Всеукраїнський референдум з питання повного розірвання відносин з окупованим регіоном.

Владимир Зеленский в интервью Наталье Мосейчук

"Що стосується альтернативних планів. План "Б" - ми в ньому, я вважаю, знаходимося. А ті, хто пропонують, наприклад, стіну, як план "Б", або план "С" – неважливо - стіну в будь - якому форматі... Стіна - це повне розірвання відносин в тому чи іншому вигляді....

Що робити з людьми, які там за нас - не платити пенсію? Що робити з підприємствами Донбасу - не постачати їм воду? Тоді не отримуватиме воду Маріуполь...

Я вважаю, що цей план може бути, але рішення про запуск цього плану має ухвалювати народ України. Коли я говорив, що для нас дуже важливо вміти висловлювати свою думку і рішення. Якщо у нас не вийде будь-яких альтернативних домовленостей зі Сполученими Штатами, Росією і паралельно Нормандський формат - буде він працювати чи ні – якщо все це не вдасться, то за стіну буде голосувати народ України..

Про Донбас і стіну, якщо не дай Боже, ми дійдемо до цього, тому що ми хочемо повернути людей і територію. Це точно не популярно, це точно не популістично. Це буде одне із гучних і складних питань... Якщо ми до цього дійдемо… Дійсно зрозуміло, що це на багато років", - сказав Зеленський.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss