23.09.2021, 07:46

Пенсії можна оформити віддалено: жителям ОРДЛО спростили процедуру оформлення виплат

Леся Матвеева | Всі новини автора
Пенсии можно оформить удаленно

В Україні ввели віддалену ідентифікацію для пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Тепер для отримання виплат їм не обов'язково проходити фізичну ідентифікацію у відділеннях "Ощадбанку" на підконтрольній території.

Кабмін на своєму засіданні 22 вересня 2021 року удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, ввівши додаткову можливість віддаленого проходження ідентифікації для їх одержувачів. Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає Час Пік.

"Нині існують труднощі з отриманням пенсій та соціальних виплат для мешканців ТОТ, оскільки для ідентифікації люди повинні приїжджати на підконтрольну Уряду територію України, але російські окупаційні режими продовжують блокувати роботу КПВВ, утримуючи людей в заручниках.

Переважна більшість таких одержувачів, люди похилого віку, які просто не мають можливості чекати кілька місяців, аби окупанти врешті вирішили надати їм дозвіл на перетин КПВВ. Тож можливість  віддаленої електронної ідентифікації допоможе нашим громадянам з ТОТ зекономити час, гроші, а найголовніше – здоров’я", - зазначила заступниця міністра Інна Драганчук.

Процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

Проєкт постанови розроблено Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством цифрової трансформації.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк