10.10.2021, 09:33

В Україні зафіксовано випадок сибірки

Иллюстративное фото / Открытый источник

У Тернополі в парку "Топільче" зафіксовано випадок сибірської виразки. У зоокутку парку загинув поні, результати дослідження підтвердили попередній діагноз.

Зоокуточок, де загинула інфікована тварина, перевели на карантин. На території зоокуточку та парку "Топільче" взяли на дослідження проби води та грунту на наявність спор сибірської виразки. Про це ]]>повідомляє ]]>Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, передає Час Пік.

"Вночі з 27 на 28 вересня 2021 року в зоокутку парку "Топільче" комунального підприємства "Об'єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя" (м. Тернопіль) загинув поні, про що 28.09.2021 року було повідомлено в Тернопільську міську лікарню ветмедицини. На місце події виїхали спеціалісти лікарні та Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

Спеціалісти відібрали необхідні проби, які були направлені у Тернопільську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на сибірку. За результатами дослідження встановлено захворювання сибіркою. Патологічний матеріал для підтвердження діагнозу передано до державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (місто Київ), який 04.10.2021 року підтвердив діагноз", - йдеться в повідомленні.

На території зоокуточка провели дезінфекцію, місце, де жив та гуляв поні, обпалили вогнем. Всіх інших тварин вакцинували від сибірської виразки, а працівникам зоокуточка призначили курс антибіотиків.

На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській ОДА прийнято рішення вважати епізоотичну ситуацію на території Тернополя неблагополучною, а на території області - загрозливою.

Жителів міста закликали припинити годувати з рук тварин у зоокуточку, а також не вигулювати поруч собак, оскільки це може бути небезпечним.

За інформацією Центру громадського здоров'я МОЗ України, сибірська виразка не передається від людини до людини, нею можна заразитися тільки через контакт з інфікованою твариною.

Зараження людини сибірською виразкою виникає внаслідок:

  • проникнення збудника через пошкоджену шкіру (подряпини, садна, дрібні порізи) або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами;
  • оброблення туш, поховання трупів загиблих тварин;
  • контакту з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин;
  • вживання в їжу м'яса хворих тварин;
  • аспіраційного та трансмісивного (через укуси кровосисних комах) шляхів;
  • дотики до заражених предметів або ґрунту.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк