17.11.2021, 09:32

Перейменування Сєвєродонецька: офіційна позиція глави Луганщини

Леся Матвеева | Всі новини автора
Северодонецк

 

В Україні пропонують перейменувати десятки міст, серед них і місто Сєвєродонецьк на Луганщині. Керівник Луганської ОДА Сергій Гайдай озвучив свою позицію щодо перейменування Сєвєродонецька.

Глава Луганщини Сергій Гайдай прокоментував пропозицію мовного омбудсмена щодо перейменування Сєвєродонецька. Під час своєї традиційної "години відповідей" на своїй сторінці в Facebook Гайдай озвучив свою думку з цього питання, повідомляє Час Пік.

Нагадаємо, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до керівників низки органів місцевого самоврядування щодо необхідності привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" назви населених пунктів. 

Як зазначив Кремінь, багато з цих міст були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади і раніше мали прекрасні історичні назви.

На думку глави Луганської області, перейменування Сєвєродонецька не доцільно.

"Для мене не стоїть питання перейменування міста Сєвєродонецьк, як і для обласної адміністрації, чи керівника ВЦА. Тому що назва Сєвєродонецьк пішла від Сіверського Дінця, від річки...

Якщо вже доведуть певні народні депутати до того, що вони поставлять це питання дуже гостро. Ну добре, ми зробимо опитування і нехай жителі Сєвєродонецька вирішать самостійно долю назви свого рідного міста", - заявив Гайдай.

Дивіться на відео: тайм-код - 13:41

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк