02.12.2021, 09:54

Робота Луганської ТЕС під загрозою через блокування поставок вугілля - "ДТЕК Енерго"

Леся Матвеева | Всі новини автора
Луганская ТЭС

Робота Луганської ТЕС під загрозою через блокування Росією поставок вугілля. Енергетична компанія "ДТЕК Енерго" закликає політичні сили та владні структури об'єднатися навколо вирішення проблеми Луганської ТЕС та регіону.

Про це йдеться в ]]>заяві ]]>"ДТЕК Енерго", опублікованій на сайті компанії, повідомляє Час Пік.

Як зазначили в компанії, ТЕС є найбільшим виробником електричної енергії в Луганській області та єдиним виробником теплової енергії для споживачів міста Щастя. Від її надійної роботи залежить енергозабезпечення стратегічних підприємств та об’єктів критичної інфраструктури, школ, дитсадків, медичних установ тощо, а також теплозабезпечення мешканців міста Щастя.

"З 2014 року ДТЕК Луганська ТЕС працює в умовах енергетичного «півострову» через руйнування магістральних електромереж. Єдиний шлях постачання вугілля на станцію проходить лише залізницею з території РФ, оскільки фізично не існує залізничних під'їздів до Луганської ТЕС по території, що контролюється українською владою. 

З 1.11.2021 року Російська Федерація заблокувала поставки енергетичного вугілля в Україну. Для економії палива та забезпечення безперебійної роботи підприємства станція була вимушена перейти на роботу одним блоком. 

Але поки Російська Федерація не зніме обмеження на поставки вугілля в Україну, станція не зможе поповнювати свої запаси. Станом на 30 листопада на складах станції знаходиться 38 тис. т вугілля, при роботі одним блоком вугілля вистачить на 16 діб", - йдеться в заяві.

В компанії зазначили, що у разі відсутності поставок вугілля на ТЕС станція має технічну можливість перейти на спалювання природного газу. Але без допомоги та підтримки держави щодо можливості та обґрунтованості роботи на природному газі це неможливо.

"Починаючи з першого дня блокування вугілля ми зверталися до Кабінету Міністрів України, Віце-прем’єр-міністра України, міністерства енергетики, НКРЕКП та інших органи влади для прийняття рішень, які дозволять станції отримувати газ за економічно обґрунтованою ціною. Однак, незважаючи на те, що Луганська ТЕС виконує соціальну функцію в регіоні, досі рішення не було ухвалене", - повідомили в "ДТЕК Енерго".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк