13.05.2022, 13:59

У Раді безпеки ООН Україна закликала евакуювати поранених з "Азовсталі": реакція Кремля

Леся Матвеева | Всі новини автора
"Азовсталь"

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки закликав допомогти у проведенні спеціальної операції з евакуації поранених захисників "Азовсталі" у блокадному Маріуполі.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки повідомив, що на заводі "Азовсталь" багато тяжко поранених, які не мають доступу до медичної допомоги та лікуванню. Текст своєї мови Кисліца ]]>опублікував ]]>у Facebook, передає Час Пік.

"Мужні захисники тримають свої позиції під повною блокадою, без поповнення. Ще один день, ще тиждень, ще місяць. Щодня і вночі російські окупанти намагаються зламати опір українців на "Азовсталі". Щодня і вночі вони скидають важкі авіабомби, обстрілюють об'єкти з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню. Штурмові групи російської піхоти атакують безперервно...", – сказав Кислиця.

Він додав, що на території заводу перебуває багато воїнів, яким потрібна медична допомога.

Сергій Кислиця закликала Раду Безпеки та Генерального секретаря ООН допомогти з вивозом хворих та поранених захисників "Азовсталі" відповідно до міжнародного гуманітарного права.

"Їх необхідно доставити в безпечні місця, де буде гарантовано їх право на життя. Російський полон — не таке місце для військовослужбовців з "Азовсталі", - наголосив Кисліця.

У Росії виключили можливість евакуації військових із "Азовсталі" у Маріуполі. Кремль наполягає на тому, що українські захисники зможуть залишити комбінат лише "складавши зброю". Про це 13 травня заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи оголошену віце-прем'єр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук ініціативу про спецоперацію з евакуації поранених військових з Маріуполя.

"Ми виходимо зі слів нашого президента, в яких йшлося про можливість усіх громадянських вийти з території заводу та залишити цю територію в будь-якому напрямку на їх вибір, що й було здійснено. А щодо військових, то було сказано, що вони також можуть вийти , склавши зброю. До них ставитимуться відповідним чином, усім пораненим буде надано необхідну медичну допомогу. Ці слова президента — це команда Верховного головнокомандувача, вона ось те, з чого ми виходимо", - заявив Пєсков.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк