19.07.2022, 16:31

Немає грошей та благ цивілізації, окупанти шукають диверсантів: що відбувається в окупованих містах Луганщини

Життя у захоплених росіянами містах Луганської області скотилося до постійного пошуку їжі та води.

У соцмережах з'являється інформація про те, як доводиться виживати людям, які залишилися у Сєвєродонецьку, Лисичанську та інших прилеглих населених пунктах, куди прийшов "руський мір".

За розповідями очевидців, із Сєвєродонецька можна зателефонувати лише до Росії з сім-картки оператора "Лугаком". Інтернету немає.

"Гуманітарка є, але небагато. Грошей у людей немає, продуктів мало, готують на вогнищах, саморобних грубках, усі запасаються дровами, переживають за холоди, як тоді готувати та обігріватися. Воду привозили з гуманітаркою, але швидко випили, ходять на кринички набирати. Люди один з одним діляться, навіть приготованою їжею. Ринки працюють, цигани активізувалися в першу чергу. Ціни, звичайно, високі", - так описує гуманітарну ситуацію на окупованій Луганщині користувачка мережі.

За словами жінки, місцеві виходять із дому з паспортом, окупанти всіх перевіряють на наявність прописки - шукають диверсантів.

"Ще не зовсім безпечно, але ковдри з вікон зняли. Транспорт поки не ходить, скрізь своїм ходом. Велосипед та кравчучка наймодніший транспорт", - такі реалії "звільнених" міст.

Крім того, у Сєвєродонецьку якось намагаються, мабуть, розпочати навчальний процес та заповнити робочі місця.

У мережу виклали фото оголошення, яке було помічено в окупованому місті: повідомляється про запис дітей до школи та дитсадка, а також про набір вчителів, вихователів та "помоШніков" вихователів.

Як завжди, "дбайливці російської мови" "відрізняються грамотністю"...

Як стало відомо, у захопленому Лисичанську окупанти призначили гауляйтера.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк