В окупованому Сєвєродонецьку одна "швидка" і нема кому лікувати людей
Окуповані міста Луганщини опинилися на межі гуманітарної катастрофи. Зокрема, у Сєвєродонецьку повністю відсутні централізовані комунікації, на все місто працює одна лікарня та одна "швидка", нема кому лікувати людей.
Жителі окупованого Сєвєродонецька страждають від гуманітарних проблем. У місті повністю відсутні централізовані комунікації. Люди вже кілька місяців живуть без світла, газу та води. З інтернетом та мобільним зв'язком також великі проблеми, повідомляє Час Пік.
Окупаційна влада обіцяє відновити всі комунікації, але руйнування настільки серйозні, що їм навряд чи вдасться швидко відновити знищене під час обстрілів.
Все, що вони поки що змогли зробити, це, зокрема, організувати підвезення води та відкрити пункт, де люди можуть зарядити мобільні телефони та гаджети.
У Сєвєродонецьку зруйновано 75% будівель лікарень. На все місто залишилася одна машина швидкої допомоги. Відчувається гостра нестача медичного персоналу. З персоналу залишилися один лаборант, два лікарі-травматологи, терапевт, кардіолог та гематолог. Про це пише видання The Insider із посиланням на російських волонтерів, які працюють у структурах РПЦ.
Волонтери привезли до міста польовий стаціонар – 35-40 ліжко-місць без профільного розподілу. Тут отримують допомогу мешканці, що залишилися у місті.
"Є безліч постраждалих, яких після захоплення міста нікому лікувати. Евакуювати та перевозити пацієнтів складно, тому оперувати доводиться на місці. Для цього необхідний анестезіолог-реаніматолог, але ні Росія, ні влада так званої ЛНР, яка контролює місто, пошуком фахівців і відновленням медицини не займається. Тому спеціаліста шукають волонтери від РПЦ. Зарплату лікарю платити не планують", - пише видання.
Тим часом "залізна завіса" опускається все більше - глава т.зв. "ЛНР" заявив, що на окупованих територіях буде заборонено доступ до Google.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |