06.08.2022, 21:19

"Реальний ризик ядерної катастрофи": у МАГАТЕ надзвичайно стурбовані обстрілом Запорізької АЕС

запорожская аэс

МАГАТЕ засуджує дії росіян, які вони чинять на Запорізькій АЕС або поблизу неї. Обстріл, який російська армія здійснила 5 серпня, свідчить про реальний ризик ядерної катастрофи.

Відповідну ]]>заяву]]> зробив гендиректор МАГАТЭ Рафаель Гроссі, передає Час Пік.

"Я надзвичайно стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, який підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров'ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами", - заявив Гроссі.

За його словами, військові дії, які ставлять під загрозу безпеку Запорізької АЕС, є абсолютно неприйнятними, і їх необхідно уникати за будь-яку ціну.

"Будь-яка військова активність, спрямована на об'єкт або з нього, буде рівносильна грі з вогнем з потенційно катастрофічними наслідками. Я рішуче та терміново закликаю всі сторони виявляти максимальну стриманість поблизу цього важливого ядерного об'єкта з його шістьма реакторами", - сказав Гроссі.

Він зазначив, що готовий очолити чотиримісячну місію експертів МАГАТЕ з безпеки та гарантій на Запорізьку АЕС. У рамках місії, якщо вона відбудеться, можуть проводитись перевірки станції з наданням незалежної інформації про стан об'єкта.

"Те, що ця життєво важлива місія ще не відбулася, не пов'язано з МАГАТЕ. Незважаючи на наші рішучі зусилля, поки це не вдалося. Я не здамся. Я продовжуватиму наполягати - і знову наполягати - на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася Але для цього потрібна буде співпраця, розуміння та сприяння як з боку України, так і Росії", - додав Гроссі.

Читайте також: "Остерігайтеся провокацій!": Окупанти обстріляли Енергодар з боку Запорізької АЕС

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк