Яка роль "вагнерівців" під Бахмутом: думка військового експерта
Південніше Бахмута є невелике просування російських окупаційних військ. Завдяки підготовленій обороні українські військові стримують наступ та завдають великих втрат окупантам.
Про це в ефірі національного телемарафону розповів професор Академії Сухопутних військ Андрій Харук, повідомляє Час Пік.
На цьому напрямку у складі армії РФ воюють вагнерівці.
"Бо зараз саме “вагнерівці” головну роль відіграють під Бахмутом, південніше самого міста. Але тут про якесь суттєве просування говорити складно, оскільки все-таки оборона підготовлена, позиції наших військ там надійно укріплені. По суті ворогу доводиться пробиватися ціною надзвичайно великих втрат", - сказав Харук.
Штурмові дії локальних ділянок росіяни намагаються проводити великими групами від батальйону до роти. Але через брак досвічених офіцерів їм це не вдається.
"Тут простежується ще одна проблема окупантів - це брак офіцерів, здатних спланувати, скоординувати дії великих груп. На тактичному рівні найнижчої ланки - взвод, рота - вони керувати ще можуть. А на рівні батальйон, бригада є певний провал в командній ланці аж до рівня наступного вищого - дивізія, армія. Це сприяє нашій обороні й дозволяє локалізувати такі просування. Хоча кладуть величезні зусилля “вагнерівці”, регулярні ЗС РФ для того, щоби витиснути нас з районів Бахмута та Авдіївки", - зауважив він.
Також Харук розказав, що північна частина Луганщини зі степами та маленькою кількістю населених пунктів не придатна для оборони. Саме через це окупанти тут будують лінію оборони у вигляді бетонних пірамід - так звану "лінію Вагнера".
"Ризикну припустити, що ця лінія оборони не є надто міцною, і цей район стане основним районом докладати сили для нашого командування, для наших військ, коли ситуація стане сприятливою для наступу. Тобто встановлення досить стійких мінусових температур, що дозволить зробити прохідними ґрунтові дороги", - розказав він.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |