26.02.2024, 17:19

Окупанти будують нову залізницю в Крим: супутникові знімки

Віктор Білий | Всі новини автора

Росія будує ділянку нової залізниці з окупованого Маріуполя Донецької області до Криму. Ознаки підготовчих робіт до подальшого будівництва залізниці виявили завдяки супутниковим знімкам апарату Європейського космічного агентства від 25 лютого 2024 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, передає Час Пік.

"Завдяки свіжим даним можна з великою ймовірністю припустити, де саме нові шляхи перетинатимуть ТОТ Півдня України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що РФ розпочала підготовчі роботи для подальшого будівництва залізниці, за допомогою якої Москва запланувала з'єднати Ростов-на-Дону з Кримом через тимчасово окуповані території Донецької та Запорізької областей.

Крім того, у Центрі уточнили, що роботи на умовній Східній гілці (Ростов – Таганрог – Маріуполь) не припинялися протягом усього 2023 року. Наприкінці 2023-го – початку 2024-го років Сили оборони України завдали кількох ударів по новому залізничному мосту в районі с. Гранітне, пригальмувавши темп робіт.

За інформацією журналістів, будівництво на Західній гілці (Маріуполь – Бердянськ – Якимівка) окупанти обіцяли розпочати у першому кварталі 2024 року та виконали цю обітницю.

"Зокрема, с. Осипенко, рівновіддалене від двох портових міст, стане вузловою станцією, разом із військовим полігоном поблизу с. Новопетрівка, який російські військові активно використовують як для тренувань, так і для дислокації особового складу", - додають у Центрі.

Читайте також: Під Маріуполем окупанти продовжують прокладати залізницю, а в місті знову гримлять вибухи

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк