26.03.2024, 19:42

"Видихайте і ретельніше фільтруйте інформацію": військовий аналітик про черговий "наступ" на Харків

Оксана Мовчан | Всі новини автора
мак

У 2022-му ця загроза була максимально великою, але згодом вона почала знижуватися, а сама проблематика загрози була більше дратівливою, у тому контексті, в якому її підносили, ніж конструктивною. 

Про це інформує військовий аналітик Александр Коваленко у своєму ]]>Telegram]]>, передає Час Пік. 

"І зараз, я чітко бачу, котрий місяць поспіль аналогічне розхитування інформаційного простору загрозою наступу та окупації Харкова", - наголосив він.

Розставимо всі крапки над "і"

Загроза для Харкова була, є і буде, поки не закінчиться війна. Але загрозу слід оцінювати раціонально і розсудливо, а не панічно і нерозважливо.

"Сам наратив був вкинутий через "Медузу", яка хоч і вважається умовно-опозиційним, але це російський інформаційний ресурс, а все російське - це діагноз. Якщо хто ще не зрозумів на 10-й рік війни, а для когось 3-й", - нагадав Коваленко.

Він зауважив, що якщо ви чуєте про евакуацію якогось села або населеного пункту, то хоча б напружтеся подивитися, що це за село і де воно розташоване. Та ж сама Гоптівка - це село за 2 км від кордону з Росією, по суті, вона на лінії зіткнень, куди прилітають навіть 82-мм міни, не кажучи про всі інші засоби ураження. 

Щодо загрози для Харкова на прикладі Авдіївки

Під час наступу на Авдіївку РВВ задіяли в піковій фазі 80 тис. тіл. У резерві було близько 15 тисяч. Компенсація безповоротних втрат (200-х) перевищила 20 тис. тіл. Таким чином, у п'ятимісячному наступі на Авдіївку, на площі 29 км² було задіяно близько 120 тисяч людського ресурсу.

"І це я навіть не став підраховувати компенсацію зворотних втрат (300-х) протягом усього наступу", - зауважив експерт.

Яке потрібне угруповання військ, щоб почати наступ, оточити й розгорнути міські бої в Харкові? І чи присутнє воно зараз або буде присутнє в осяжному майбутньому поблизу кордону з Харківською областю?

Відповідь проста. Щонайменше 500 тис. тіл, повністю штатно укомплектованих технікою і таких, що мають резерв щонайменше 100-150 тис. тіл. При формуванні саме такого ударного угруповання можна говорити про зростаючу небезпеку для Харкова, але ось у тому-то й річ, що такої кількості РОВ немає навіть на тимчасово окупованих територіях у зоні БД. Ба більше, забезпечити таке угруповання Росія не має можливості в короткі терміни, і це дуже тривалий і абсолютно не непомітний процес, на який буде відповідна реакція.

"Видихайте і ретельніше фільтруйте інформацію", - підкреслив він.

Читайте також:

Звалища сміття в Луганську перетворюються на серйозну проблему: мешканці б'ють на сполох, а місцева "влада" не діє

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк