04.05.2024, 12:12

"Кринки - найвідоміша локація": військовий аналітик про розширення зони контролю

Оксана Мовчан | Всі новини автора
івус

Ось уже понад рік російські окупанти не можуть відновити контроль над частиною лівобережної Херсонської області. Найвідомішою локацією відсутності контролю є село, а точніше, те, що від нього залишилося - Кринки.

Про це повідомляє військовий оглядач Олександр Коваленко у ]]>Telegram]]>, передає Час Пік.

"Але, віднедавна, до Кринок додався острів Нестрига, після того, як офіційно було оголошено про втрату РОВ контролю над ним", - підкреслив Коваленко.

Він нагадав, що 20 лютого 2024 року, військовий злочинець, якого розшукує МКС, Володимир Путін повідомив про відновлення російськими окупаційними військами контролю над Кринками, що йому підтвердив інший військовий злочинець - Сергій Шойгу. 

Своєю чергою, контроль над Кринками СОУ не тільки не втратили, а й з 20 лютого розширили ще на 2 кілометри й зараз зона контролю перевищує 5 км.

"Нагадаю, що село Кринки специфічне тим, що воно всього кількома вулицями витягнулося вздовж лівого берега Дніпра на майже 12 км", - наголосив він.

З метою протидії українському плацдарму в Кринках, РОВ у складі ГВ "Дніпро" сформували три тактичні групи, чисельністю близько двох бригад, які розпочали витіснення СОУ з Кринок з трьох напрямків: Козачі Табори, Корсунка та фронтально на Кринки через лісок, з кінця жовтня 2023 року. Успіху, як ви вже знаєте, ці дії не мали впродовж вже як понад пів року.

Наразі фіксується посилення ТГ у районі Корсунки свіжими силами 234-го ДШП 76-ї ДШД. Найімовірніше, саме з цього напрямку РВВ спробують найближчим часом наростити тиск на плацдарм СОУ в Кринках. Наразі основним штурмовим ресурсом для РОВ є в районі Кринок 28-й МСП 70-ї МСД і 328-й ДШП 104-ї ДШД.

Своєю чергою, застосування механізованої компоненти ворогом мінімізовано. Артилерія з правого берега і дрони зробили свою справу і зараз основною масою штурмові дії РОВ здійснюють піхотні складові.

З украй негативного - РОВ відновили системні удари КАБами по правому і лівому березі. Ці удари і раніше проводилися, але поодиноко і вкрай обережно.  Зараз же це парні скиди і системні скиди. Основною локацією ударів залишається село Кринки, далі за ступенем інтенсивності - Нестрига.

"Схоже, що для розв'язання проблематики з лівим берегом, командування РВВ готове йти на ризик втратити ще пару-трійку Су-34", - підсумував експерт.

Читайте також:

Окупанти намагаються прорвати оборону одразу з трьох боків, - ЛОВА

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк