12.05.2024, 14:50

"Віджим" житла на ТОТ: що рекомендують правозахисники

"Отжим" жилья на ВОТ: что рекомендуют правозащитники

На окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей власників житла змушують реєструвати його в "Єдиному державному реєстрі нерухомості" РФ. У разі відсутності запису в реєстрі житло планують відбирати. Через подібні заяви збільшилася кількість випадків, коли люди їдуть на ТОТ. Правозахисники радять не робити цього.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ]]>зазначили]]>, що через подібні заяви окупантів збільшилася кількість випадків, коли заради збереження свого майна люди намагаються в’їхати на ТОТ України через територію РФ. Але робити це не варто, повідомляє Час Пік.

Як зазначили в Мінреінтеграції, свою позицію щодо таких поїздок, а також рекомендації громадянам, які мають у власності майно на ТОТ, висловили низка українських правозахисних і громадських організацій. Про це ]]>йдеться ]]>на сайті Центру прав людини "ZMINA".

Людям перш за все слід пам'ятати, що Україна ніколи не визнає законним вилучення нерухомого майна окупаційною владою РФ. Усі угоди та підписані документи не матимуть жодної юридичної сили.

Водночас поїздки на ТОТ хоч і не заборонені законодавством України, проте можуть нести небезпеку для життя і здоров’я громадян.

Правозахисники рекомендують:

  • Відслідковувати, що відбувається із житлом на ТОТ України, та збирати про це інформацію.
  • Перевірити дані про право власності на житлову нерухомість. У разі потреби зверніться до Державного реєстру України.
  • Звернутися до правоохоронних органів України.

Що робити, якщо ваше житло захоплене окупантами, читайте у матеріалі.

Читайте також: "Не робіть цього!": як жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного ризикують стати "заручниками", намагаючись врятувати своє житло

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк