24.06.2024, 14:39

Фонтани замість відбудови: Як окупанти показово ігнорують потреби жителів тимчасово окупованого Сєвєродонецька

Оксана Мовчан | Всі новини автора
арпплолдл

У тимчасово окупованому Сєвєродонецьку Луганської області "визволителі" вирішили увімкнути фонтани, що спричинило обурення серед місцевих жителів. Показова акція, яка мала б продемонструвати видимість повернення до нормального життя, насправді лише підкреслила глибину проблем та потреб мешканців міста.

Відео оприлюднили місцеві пабліки, передає Час Пік.

Фонтани, що стали символом спроб окупантів створити ілюзію миру та стабільності, тепер яскраво контрастують із руїнами, які залишилися після бойових дій. Багато будинків у місті зруйновані, а їхні мешканці залишилися без належного житла. Замість того, щоб спрямувати зусилля на відновлення інфраструктури та забезпечення базових потреб населення, окупанти вирішили витратити ресурси на акцію, яка виглядає як показуха для зовнішніх спостерігачів.

Місцеві жителі розповідають, що натомість, щоб відновити зруйновані будинки, відремонтувати дороги та відновити постачання води й електроенергії, окупаційна адміністрація зосередила свої зусилля на косметичних змінах. Багато хто з мешканців змушений жити в аварійних умовах, оскільки руїни їхніх будинків не були прибрані, а обіцянки про відновлення залишаються лише на словах.

Цей підхід є частиною ширшої стратегії Кремля, який намагається створити ілюзію нормалізації на тимчасово окупованих територіях. Окупанти регулярно організовують подібні акції, щоб продемонструвати свою "турботу" про місцеве населення, але насправді їх дії лише поглиблюють гуманітарну кризу. Відновлення фонтанів у Сєвєродонецьку — це черговий приклад того, як ресурси витрачаються на символічні кроки замість реальної допомоги людям.

У ситуації, коли велика частина міста зруйнована, а жителі страждають від нестачі базових ресурсів, акції на кшталт запуску фонтанів виглядають як знущання. Місцеві жителі сподіваються на справжню допомогу та відновлення, а не на показові заходи, які лише підкреслюють байдужість окупантів до їхніх проблем.

Читайте також:

Реалії торгівлі, ремонтів і які "рамзани" живуть у місті: Обстановка окупованого Сєвєродонецька

Кішка з чутливим травним трактом — як має виглядати її дієта?

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк