10.07.2024, 12:56

Трагедія Краснянського водосховища: водний ресурс Луганщини на межі катастрофи

Оксана Мовчан | Всі новини автора
авпаоо

Краснянське водосховище, розташоване на тимчасово окупованих територіях Луганщини, зазнало катастрофічних наслідків внаслідок безгосподарності російської окупаційної влади.

Про це повідомляє ]]>Центр національного спротиву]]>, передає Час Пік.

За понад десять років, від коли Краснянське водосховище опинилося під російською окупацією, стан цього життєво важливого об’єкта важко назвати навіть критичним.

Гребля водосховища повністю заросла деревами та кущами, що свідчить про відсутність будь-якого догляду за інфраструктурою. Більшість плит кріплення відкосів берегової лінії зруйновані, що значно підвищує ризик обвалу берегів та подальшої деградації водосховища.

Донний водоспуск, встановлений на шахтному водоскиді, знаходиться у неробочому стані. Приводи шиберів відсутні, що робить неможливим контроль за рівнем води у водосховищі. Це може призвести до непередбачуваних наслідків, таких як затоплення навколишніх територій або ж повне висихання водосховища.

Ситуація з водопостачанням на тимчасово окупованих територіях Луганщини є критичною. Мешканці цих районів стикаються з катастрофічним браком води. У кращому випадку, воду подають лише по кілька годин на добу, що є недостатнім для задоволення базових потреб населення. Безгосподарність окупаційної російської "влади" довела до того, що люди не мають доступу до елементарного і життєво необхідного блага – води.

Російська окупаційна "адміністрація", попри свої обіцянки покращити життя населення, продемонструвала повну нездатність забезпечити належне утримання стратегічно важливих об’єктів інфраструктури.

Краснянське водосховище стало яскравим прикладом того, як "руський мир" приносить лише руйнацію та занепад.

Читайте також:

Самотня автолавка серед руїн міста: що відбувається у зруйнованій Попасній на Луганщині

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк