Окупанти розкрадають стипендії дітей на ТОТ Донеччини та Луганщини
На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зростає кількість випадків привласнення коштів, які мали б спрямовуватися на виплати стипендій для учнів і студентів.
Про це повідомляє Центр національного спротиву , передає Час Пік.
Підлітки, які навчаються в коледжах, професійно-технічних училищах (ПТУ) та ліцеях, дедалі частіше стикаються з невиплатами, що стали звичною практикою. У багатьох випадках молодь змушена змиритися з цією ситуацією, але терпець деяких студентів нарешті урвався.
Зокрема, скандал спалахнув у Макіївці, де директор одного з ліцеїв, який пішов на співпрацю з окупаційною владою, привласнив 175 тисяч рублів, що мали бути виплачені студентам як стипендії. Цей інцидент викликав обурення серед вихованців, які більше не бажають мовчки спостерігати за зловживаннями керівництва.
Схожа ситуація трапилася і в "Луганському художньо-промисловому коледжі". Серед студентів цього закладу багато дітей-сиріт, для яких стипендії є чи не єдиним джерелом доходу. Втім, вони вже півроку не отримують виплат, і їхні звернення залишаються безрезультатними. Окупаційна адміністрація не реагує на численні скарги, що лише підсилює підозри про масштабні схеми привласнення коштів.
Експерти зазначають, що такі злочинні практики вже стали системним явищем. Колаборанти, які обійняли посади в освітніх установах, використовують будь-яку можливість для особистого збагачення. Обіцяні Кремлем високі зарплати та соціальні пільги виявилися недостатніми для тих, хто звик жити на широку ногу. В результаті керівники шкіл, коледжів та ПТУ нахабно розкрадають кошти, призначені дітям, зокрема й найуразливішим категоріям, таким як сироти.
Ці інциденти є свідченням того, як окупаційна влада створює сприятливе середовище для злочинної діяльності на захоплених територіях. Замість підтримки молоді та освіти місцеві колаборанти обирають наживу за рахунок дітей, позбавляючи їх навіть мінімальної фінансової підтримки. Тож питання про те, як довго це триватиме, стає дедалі актуальнішим, оскільки в суспільстві зростає напруга й обурення через подібні випадки.
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |