13.11.2024, 21:44

Від будівництва до окопів: російські окупанти мобілізують мігрантів у свої ряди

Віра Висоцька | Всі новини автора
російські окупанти мобілізують мігрантів у свої ряди

На тимчасово окупованих територіях півдня України російські силовики вдаються до нового методу поповнення особового складу збройних сил РФ - через примус до служби мігрантів із Центральної Азії. Спочатку цих працівників залучали до важкої праці в рамках відновлення зруйнованої інфраструктури, однак у зв’язку з кризою в будівельній галузі окупанти почали змушувати їх підписувати контракти з армією.

Про це ]]>повідомляє ]]>Центр національного Спротиву, передає Час Пік.

За повідомленнями місцевих джерел, для цього мігрантів спершу викликають до "поліції" на допити, де їм "рекомендують" приєднатися до лав збройних сил РФ. Пропонуються обіцянки щодо "безпеки", запевняючи, що вони служитимуть "у другій лінії", здебільшого в тилових зонах. Проте такі обіцянки часто виявляються обманом. Після підписання контракту багатьох новобранців фактично одразу відправляють на полігони біля лінії фронту для проходження короткої підготовки, після чого направляють до зон активних бойових дій.

Робоча сила як ресурс війни

На початку російської окупації мігрантів із Центральної Азії, здебільшого з Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану, завозили на тимчасово окуповані території як дешеву робочу силу для відновлення інфраструктури. Зараз будівництво на багатьох об’єктах призупинене, тож замість роботи на будівництві мігрантів використовують як "резерв" для армії, щоб компенсувати втрати та посилити ряди військових у зоні бойових дій.

Умови та наслідки примусової мобілізації

Під час підписання контракту мігрантам обіцяють фінансову винагороду, але, як повідомляють деякі з тих, кому вдалося уникнути мобілізації, жодні обіцянки не гарантуються. Більшість із завербованих мігрантів навіть не мають належної військової підготовки, і після нетривалих навчань їх направляють до бойових зон, де вони фактично опиняються на "передовій". Інформація про кількість мобілізованих мігрантів наразі не розголошується, але відомо, що таке поповнення несе величезні ризики для їхнього життя через відсутність належної підготовки та жахливі умови.

Реакція та права мігрантів

Примусова мобілізація мігрантів у російські збройні сили порушує міжнародні норми й права, а також підриває базові принципи безпеки мігрантів. На жаль, обмежений доступ до інформації на тимчасово окупованих територіях ускладнює розголос подібних випадків. Представники правозахисних організацій, які досліджують ситуацію на окупованих територіях, заявляють, що такі дії є примусовим використанням робочої сили у військових цілях і вимагають міжнародної реакції.

Читайте також: Окупанти проводять штурми на населений пункт Дальнє та активізувалися біля Макарівки Донецької області, - DeepState

Овочі в обмін на навчання: як окупанти змушують мешканців окупованих територій годувати фронт

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк