"Зменшення бригад на третину та критичний дефіцит кадрів": як працюють "швидкі" на окупованій Луганщині
На тимчасово окупованій Луганщині з початку 2022 року кількість бригад екстреної швидкої допомоги значно зменшилась, що є однією з наслідків агресії Росії.
Про це повідомляє Луганська ОВА , передає Час Пік.
Спочатку, на початку 2022 року, в так званій "ЛНР" працювало 124 бригади швидкої допомоги, що повинно було забезпечити відповідний рівень медичної допомоги на території. Однак, після того, як значна частина Луганської області потрапила під контроль російських військ, ситуація змінилася на гірше.
Через два роки після окупації на Луганщині залишилося лише 85 бригад екстреної допомоги, що означає скорочення майже на третину. Це значно зменшує доступність медичних послуг для місцевих жителів, які часто стикаються з необхідністю швидкої медичної допомоги в умовах війни та руйнувань. Наразі на окупованих територіях штат екстрених служб укомплектовано лише на 49%, і тенденція до скорочення продовжується.
Це скорочення не лише пов'язане з відсутністю достатньої кількості кваліфікованих кадрів, а й з іншими факторами, зокрема втратою медичних установ, дефіцитом медичних засобів і техніки, а також загальною дестабілізацією ситуації в регіоні.
Місцеві мешканці стурбовані погіршенням медичного обслуговування і все більше покладаються на волонтерські ініціативи та інші, неофіційні канали допомоги, що лише підвищує напругу в умовах окупації.
Читайте також:
Складнощі в роботі комунальних служб у Луганську: нестача персоналу, техніки та сміттєва криза
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |