05.12.2024, 13:39

Росіяни примусово усиновили понад 300 дітей із Луганська та Донецька

дети в оккупации

Згідно з останнім звітом Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету, 314 українських дітей були примусово усиновлені російськими сім'ями в окупованих Донецьку та Луганську. Щонайменше 67 із них були змушені прийняти російське громадянство.

Про це заявила операційний директор Bring kids back UA Дарія Зарівна на виступі в Раді Безпеки ООН, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

"Росія ніколи не зможе стерти свого авторства у звірствах, скоєних в Україні. Вже два роки поспіль армія постійного члена Ради Безпеки - Росії - входить до списку грубих порушників прав дітей. Це вперше в історії ООН", - сказала Зарівна.

Вона закликала світову спільноту до максимального тиску на РФ, щоб змусити її дотримуватися норм міжнародного права.

За її словами, щотижня гинуть і зазнають поранень щонайменше 16 дітей. Вона також зазначила, що через війну мільйони українців, зокрема неповнолітніх, стали біженцями. Сотні тисяч дітей залишаються на територіях, підконтрольних РФ - поза доступом України та міжнародних організацій.

Україна розшукує близько 20 тисяч дітей, які стали жертвами незаконної депортації та примусового переміщення. Однак реальна цифра може бути в рази більшою.

"Російські чиновники систематично відмовляються надавати інформацію. Але щоб дати вам уявлення, уповноважена з прав дитини в Росії Марія Львова-Бєлова похвалилася, що "розселила" в Росії понад 700 тисяч українських дітей", - додала представниця України в ООН.

Читайте також: Окупанти знайшли "винних" у лісових пожежах на Луганщині

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк