17.02.2025, 20:26

На окупованій Луганщині заявили про "рекультивацію" звалищ, але поки що використовуватимуть їх і надалі

Марина Гончар | Всі новини автора
Сміття в окупації

Окупаційна адміністрація Луганської області оголосила про плани "виведення з експлуатації" всіх звалищ і полігонів, що зараз діють на території регіону.

Як стверджують представники так званої "ЛНР", у майбутньому їх мають рекультивувати, а відходи – направляти на нові комплекси переробки. Однак наразі ці об’єкти продовжать працювати, оскільки іншої альтернативи немає, передає Час Пік.

Про це повідомила так звана "заступниця міністра природних ресурсів та екології ЛНР" Олена Бойко. Вона визнала, що полігони твердих комунальних відходів, розташовані на окупованій Луганщині, "не повною мірою відповідають законодавству РФ". За її словами, більшість таких об’єктів створювалися ще за часів незалежної України, причому деякі з них були розташовані навіть у межах населених пунктів. Відповідно до російських норм, це нині заборонено.

Попри офіційні заяви про "екологічну відповідність", ситуація з утилізацією сміття на окупованій Луганщині залишається критичною. У багатьох містах та селищах відсутні налагоджені механізми збору і вивезення відходів, що призводить до неконтрольованого накопичення сміття, антисанітарії та поширення хвороб. Місцеві жителі скаржаться, що через перебої з вивезенням відходів у деяких районах Луганщини утворюються стихійні звалища.

При цьому окупаційна влада визнає, що швидко вирішити проблему не зможе. Російський уряд видав постанову, згідно з якою всі чинні сміттєзвалища можуть продовжувати працювати "до кінця перехідного періоду". Однак, враховуючи складну економічну ситуацію та відсутність реальних проєктів зі створення сучасних сміттєпереробних підприємств, терміни цього "перехідного періоду" можуть розтягнутися на невизначений час.

Таким чином, поки окупанти декларують плани щодо "екологічного покращення", реальна ситуація залишається далекою від заявлених стандартів. Місцеві жителі змушені жити поруч із полігонами, які в будь-який момент можуть стати джерелом екологічної катастрофи.

Читайте також:

Луганськ у пастці нечистот: центральні вулиці перетворилися на каналізаційні ріки

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк