22.02.2025, 21:37

З'явилася надія? Чи приберуть "стіну" між російським селищем Чертково та Міловим на Луганщині

Появилась надежда? Уберут ли "стену" между российским поселком Чертково и Меловым на Луганщине

У Росії готуються проголосити перемогу у війні з Україною до "красивої" дати – 24 лютого 2025 року. Чи означає це, що територія так званої "ЛНР" перестане бути для росіян просто захопленою територією, а стане по-справжньому "частиною РФ", як про це заявляють у Кремлі? Невже у мешканців з'явилася надія, що обваляться кордони між "ЛНР" та РФ й, нарешті, демонтують загородження між російським селищем Чертково та Міловим на Луганщині?

Жителі так званої "ЛНР" вже 10 років чекають, коли вони стануть однією великою єдиною країною з Росією. Після "приєднання до РФ" про це стали мріяти й мешканці "нових звільнених" територій Луганщини. У Кремлі обіцяли, що жителі "нових регіонів" РФ матимуть ті ж права, що й росіяни. За фактом – вони мають у російських паспортах прописку "ЛНР" та обов'язки, а при кожній згадці щодо прав їм дають зрозуміти, що вони "чужі". З Росією їх розділяє кордон, який, мабуть, окупанти прибирати не збираються. Люди з окупованих територій не можуть вільно пересуватися не лише між "ЛНР" та РФ, а й між містами у самій "республіці". Про ситуацію розповість Час Пік.

"Побєдобєсіє"

У РФ мають намір незабаром оголосити про "перемогу" у війні. Про це ]]>повідомило ]]>Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"На Росії готуються оголосити про начебто "перемогу" у війні проти України до "круглої дати" – 24 лютого 2025 року, третіх роковин з початку повномасштабної війни. Ба більше, у вказаних планах може звучати також і про "перемогу росії над НАТО", оскільки тривалий час московитська пропаганда описувала війну проти України як війну з Альянсом", – йдеться у повідомленні ГУР.

Чи означає це зміну статусу для окупованої Луганщини, т.зв. "ЛНР"?

"Залізна завіса"

Селище Мілове на Луганщині – найсхідніша точка України, воно межує з селищем Чертково Ростовської області РФ. Одну вулицю – Дружби Народів – дві країни ділять навпіл. Два селища з часів свого заснування фактично були одним цілим. Після розпаду Радянського Союзу через фактично один населений пункт пройшов українсько-російський кордон. Будинки з непарними номерами залишилися в українському Міловому, з парними – в російському Чертково. Довгі роки кордон тут був умовним і прикордонники заплющували очі на те, що люди ходили в гості один до одного "за кордон".

Після того, як у 2014 році Росія окупувала частину Донбасу, все змінилося. Вздовж вулиці Дружби Народів встановили "колючку" й тепер без пред'явлення документів та перевірки люди не можуть потрапити за "паркан Дружби Народів".

Люди по обидва боки багато років мріють, що "Берлінська стіна", що розділяє Мілове та Чертково, впаде. Така надія затеплилася у мешканців "ЛНР" у 2022 році, коли у Кремлі оголосили про "приєднання до РФ" захоплених територій. Проте, прикордонний контроль тільки посилився.

У пресслужбі губернатора Ростовської області заявили, що загородження між селищами Чертково Ростовської області та Міловим Луганської області може бути демонтовано лише після скасування на території "ЛНР" воєнного стану.

Жителям Мілового окупанти розповідають, що вони тепер "росіяни" та живуть на "території РФ". Однак, на численні скарги та звернення місцевих, в адміністрації пояснили, що огорожа – це перешкода, яка заважатиме переміщенню зброї та боєприпасів, які можуть бути використані для терактів на території РФ". Судячи з офіційної відповіді, мешканці Мілового росіянами так і не вважають...

Більше того, в кінці травня 2024 року губернатор Ростовської області видав указ про встановлення 5-кілометрової особливої зони на адміністративному кордоні з т.зв. "ЛНР" та "ДНР".

Особливий правовий режим має на увазі:

  • перебувати та пересуватися в особливій зоні можна лише маючи документи, що засвідчують особу;
  • у 100-метровій зоні заборонено перебувати без спеціального дозволу від Прикордонного управління ФСБ РФ по області. Повідомити спецслужби необхідно не менш як за 12 годин.

Своє рішення Васілій Голубєв, який на той момент був главою регіону, пояснив тим, що такі заходи допоможуть захиститись від проникнення на територію регіону терористів та екстремістів, від незаконного переміщення зброї та боєприпасів. В усіх пунктах пропуску та місцях перетину кордону проводиться ретельна перевірка документів та огляд транспортних засобів.

"Ми чужі в Росії", "Це зона виходить на території ЛНР? Тобто ми не можемо вільно на своїй території перебувати?", "Це виходить мешканці ДНР та ЛНР для нього терористи?", "Зона відчуження. Для всіх ми чужі", "Все так і залишилося - тут ЛНР, а там РФ", "В Україні ми чужі, у Росії ми не зовсім свої", "Звільнення...", "А у Росії між областями та містами теж пункти пропуску є?", – пишуть у мережі мешканці окупованої Луганщини.

"Гетто"

Незважаючи на те, що у Кремлі стверджують, що Луганська та Донецька області – це "російська територія", між ними та Ростовською областю фактично продовжує діяти прикордонний режим. Потрапити з "ЛНР" та "ДНР" до сусіднього регіону можна лише у пунктах пропуску, перетин кордону в інших місцях вважається правопорушенням та карається.

Як ]]>повідомляє ]]>Східна правозахисна група, окупаційна влада перетворила захоплені області на закриту територію, обмеживши можливість пересування місцевих жителів.

"Росгвардія та ФСБ затримали понад 300 осіб у 2024 році за спробу перетнути "адміністративний кордон ДНР" з Ростовською областю в обхід пунктів пропуску.

Щодо затриманих порушуються адміністративні та кримінальні справи, їх передають до правоохоронних органів РФ.

Будь-які спроби залишити окуповані території без дозволу окупаційної влади жорстко придушуються", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають правозахисники, жителі Донбасу фактично стали заручниками окупаційного режиму та не можуть безперешкодно залишити захоплені території. Росія жорстко контролює пересування людей захоплених територіях.

"Росія боїться масового відтоку мешканців і тому створює штучні бар'єри, щоби ізолювати українців від світу.

Затримання сотень людей показує, що окуповані території стають концтабором, де контроль над населенням важливіший за будь-які "руські світи"...

Окуповані території перетворюються на справжні гетто – люди не можуть вільно пересуватися, а за спробу виїзду їх заарештовують", – йдеться у повідомленні.

Надія є?

На тлі повідомлень про можливе закінчення війни й про заяву про "перемогу" Росії, що готує Кремль, у мешканців окупованої Луганщини знову затеплилася надія на те, що всі кордони між "ЛНР" і РФ будуть стерті й вони стануть "єдиною і могутньою" країною, як розповідають кремлівські пропагандисти. Але судячи з того, як окупанти посилюють контроль, перевірки та фільтрацію у пунктах пропуску та на кордоні, надіям не судилося збутися. Так звана "ЛНР" так і залишиться маріонетковою "державою", організованою РФ на території окупованої України.

Читайте також: Година "Х" наближається, або Як новий закон РФ про "іноземців" торкнеться жителів Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного

Читайте ще: "Закусочні": Що окупанти пропонують мешканцям Сіверськодонецька замість знищених ресторанів "Сіль", "FORREST", "Salvador Dali", "Едем"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк