21.03.2025, 21:13

Окупанти в Алчевську облаштовують притулок для жертв "віджатого" житла під виглядом геріатричного будинку

Марина Гончар | Всі новини автора
Алчевськ в окупації

У тимчасово окупованому Алчевську Луганської області окупаційна адміністрація розпочала облаштування так званого "геріатричного будинку". Однак за цим проєктом стоїть зовсім інша реальність – це примусовий притулок для місцевих мешканців, яких позбавили житла через так звану "націоналізацію" окупаційної влади.

Про це повідомляє ]]>Центр національного спротиву]]>, передає Час Пік.

За інформацією місцевих жителів, окупанти масово виселяють людей із квартир і будинків, особливо тих, чиє житло залишалося порожнім після евакуації або які не змогли отримати російські документи. Це робиться під виглядом "державної ініціативи" та турботи про соціально незахищених громадян. Насправді ж це – насильницьке переселення, спрямоване на вивільнення житлового фонду для військових та колаборантів.

У так званому геріатричному будинку окупанти планують розміщувати літніх людей і людей з інвалідністю, яких позбавили права залишатися у власних домівках. Водночас відомо, що новий "притулок" облаштовується в будівлі, яка раніше не була пристосована для довготривалого проживання людей у складних життєвих умовах.

Ця практика є ще одним прикладом злочинної політики окупантів, які під прикриттям «гуманітарних ініціатив» проводять масове виселення місцевих мешканців та передають їхні оселі військовим і чиновникам окупаційної адміністрації. Подібні випадки вже неодноразово фіксувалися у тимчасово окупованих містах Донбасу, де російські загарбники продовжують систематичний тиск на цивільне населення.

Місцеві жителі, які ще залишаються в Алчевську, побоюються, що масштаб "націоналізації" лише зростатиме, а всі, хто відмовляється від співпраці з окупаційною адміністрацією, можуть стати наступними жертвами примусового переселення.

Читайте також:

Обстріли та атаки дронів у тимчасово окупованій Кремінній: ситуація загострюється

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк