Цивілізація скасовується: як окупований Сіверськодонецьк втрачає ознаки сучасного міста

Ще кілька років тому Сіверськодонецьк Луганської області був сучасним європейським містом, яке розвивалося, залучало інвесторів і активно диджиталізувалося. Однак із приходом окупації місто ніби відкинуло в минуле - інтернет-сервіси замінили папірці на стовпах, зв'язок практично зник, а оголошення знову пишуть від руки.
Про це свідчать кадри із міста, передає Час Пік.
Колись місцеві жителі могли знайти роботу на популярних сайтах вакансій, а оголошення про продаж нерухомості чи оренду житла оновлювалися щодня в інтернеті. Тепер все це доступно тільки на паперових листках, приклеєних до зупинок, стін магазинів або фанерних щитів на вибитих вікнах.
Навіть якщо тобі вдалося знайти потрібне оголошення, зв'язатися з автором – справжня проблема. Контактні номери рідко вказують, тому що мобільний зв'язок у місті працює із перебоями, а інтернет практично відсутній. Якщо людина хоче зняти квартиру, їй швидше за все доведеться йти в інший кінець міста, щоб домовитися про перегляд, адже ключі можуть знаходитися зовсім в іншому місці.
Цивілізовані методи інформування рух транспорту теж пішли у минуле. Замість електронних табло з актуальними даними про рейси тепер – паперові розклади, які оновлюються вручну.
Поступово окуповане місто перетворюється на декорації з 90-х, коли всі питання вирішувалися лише особистими зустрічами, а пошуки потрібної інформації перетворювалися на справжнє квест-завдання.
Поки російська пропаганда малює ілюзію "покращень", реальне життя у Сіверськодонецьку стає дедалі складнішим та примітивнішим. Місто, яке ще недавно прагнуло в майбутнє, тепер змушене жити за старими схемами, де без інтернету та зв'язку навіть пошук перукаря перетворюється на випробування.
Читайте також:
Як виглядає Сіверськодонецьк з висоти пташиного польоту - відео
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |