Окупаційна "влада" звітує про стан постраждалих внаслідок ударів по центру Лисичанська: що відомо

Окупаційна "влада" Лисичанська Луганської області оприлюднила нові дані щодо кількості постраждалих внаслідок удару, що стався в центрі міста.
За останніми "офіційними" повідомленнями так званого "уряду ЛНР", кількість поранених зросла до семи осіб, передає Час Пік.
Серед постраждалих — переважно люди похилого віку, старші за 65 років. Одна з жінок перебуває у вкрай тяжкому стані.
Про це поінформувала підконтрольна окупантам "міністр охорони здоров'я ЛНР" Пащенко. За її словами, серед постраждалих четверо жінок та троє чоловіків, які отримали мінно-вибухові травми, численні осколкові поранення, переломи та черепно-мозкові травми. Особливо тяжкою лишається ситуація однієї літньої жінки, яка внаслідок обстрілу втратила ногу.
У мережі тим часом з’являється більше деталей про події цього дня. Місцеві жителі пишуть, що удари припали на багатоповерхівки на проспекті Леніна, зокрема на будинки №127 та №129. Один із користувачів соцмереж повідомив, що його брат, який проживає у Лисичанську, чув два вибухи. Внаслідок удару у зазначених будинках повилітали вікна на нижніх поверхах, а прилеглу територію одразу ж оточила "поліція".
Також у місцевих пабліках з’явилася інформація про те, що в одному з цих будинків російські військові облаштували казарму та штаб. Офіційно окупаційна адміністрація цього факту не коментує, проте схожі випадки використання цивільної інфраструктури для розміщення військових у Лисичанську вже неодноразово фіксувалися.
Це не перший випадок, коли удари завдаються по об’єктах у центрі Лисичанська, де окупанти облаштовують свої військові позиції у цивільних будівлях. Місцеві жителі вже неодноразово звертали увагу, що російські військові використовують школи, дитсадки, лікарні та багатоквартирні будинки для розташування особового складу та техніки.
Зокрема, у 2023 та на початку 2024 року фіксувалися численні удари по об’єктах у Лисичанську, після яких окупаційна влада регулярно заявляла про постраждалих серед цивільного населення. Проте місцеві мешканці неодноразово повідомляли, що поруч із місцями ударів базувалися військові підрозділи росіян або складали боєприпаси у підвалах житлових будинків.
Варто також зазначити, що окупаційна адміністрація завжди подає подібні інциденти виключно як "удари по мирному населенню", замовчуючи факт мілітаризації цивільних об’єктів.
Нагадаємо, що після вибухів у місті зник телевізійний сигнал та почалися перебої з електропостачанням.
У мережі показали наслідки вибуху в окупованому Лисичанську - "вікна та рами вилетіли, поверхи обрушилися".
Читайте також:
Окупанти відмовилися від ліквідації полігону хімвідходів під Лисичанськом: загрозу замовчують
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |