У Сіверськодонецьку окупанти назвали школу іменем Дзержинського

У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російська окупаційна адміністрація продовжує насаджувати радянсько-імперську ідеологію.
Про це повідомляють у мережі, передає Час Пік.
Одним з останніх прикладів стала нова назва місцевої школи №17 — їй присвоїли ім’я Фелікса Дзержинського, чекіста, засновника Всеросійської надзвичайної комісії (ВНК), одного з головних організаторів масових репресій під час так званого "червоного терору".
Цей символ радянського терору тепер офіційно "опікується" освітнім закладом, де навчаються діти. На фасадах та в інтер’єрах школи з’явилися портрети Дзержинського разом із цитатами, які прославляють його "державну службу". Також у школі з’явилися пропагандистські зображення з обличчям кремлівського диктатора Володимира Путіна, супроводжені гаслом "Границы России нигде не заканчиваются" — добре відомим меседжем російського імперіалізму, що підкреслює претензії Кремля на розширення своїх кордонів за рахунок чужих територій.
До повномасштабного вторгнення 17-та школа Сєвєродонецька була одним із провідних навчальних закладів міста, мала статус школи з поглибленим вивченням іноземних мов, а згодом була перейменована на ліцей "Ювенес". Її освітній курс був орієнтований на європейські цінності, відкритість до світу та сучасні методики викладання.
Після окупації будівля школи не зазнала значних руйнувань. Однак у 2024 році, коли росіяни розпочали там ремонтні роботи, вони знищили мурал, створений відомим українським художником Яном Птушком. Цей мурал був розташований біля входу до школи і з’явився восени 2019 року. Він символізував мир, творчість і розвиток — усе те, що тепер витіснено пропагандою, репресивною символікою та радянськими кліше.
Російська влада системно знищує українську ідентичність на окупованих територіях. Присвоєння школі імені Дзержинського — це не лише зневага до історичної пам’яті, а й відверте намагання нав’язати місцевим дітям та їхнім родинам культуру насильства, страху та підкорення, властиву тоталітарним режимам. Таким чином, через школу, як один з ключових інструментів впливу на нове покоління, росіяни формують нову реальність, де нормою є культ чекістів, лідерів Кремля та ідея безмежних "російських кордонів".
У публікації використано матеріали з ТГ - каналу "ТРИБУН/СХІД".
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |